Техно

Вчені винайшли тканину для охолодження тіла людини в спеку

Вчені винайшли тканину для охолодження тіла людини в спеку. Авторами розробки виступили фахівці, що представляють Стенфордський університет. За словами дослідників, вони витворили новий матеріал, щоб допомогти людям пристосуватися до дедалі сильнішої глобальному потеплінню.

Нова тканина, розроблена стендфордскими вченими, особлива здатність прискорення випаровування вологи з поверхні тіла і охолодження шкіри. Експерти запевняють, що їх матеріал можна використовувати для виробництва одягу, так як його склад не шкідливий для людини.

За словами вчених, їх матеріал має охолоджуючі здібності, що перевершують ті, які мають натуральні волокна, або сучасна просунута «синтетика». В основі нової тканини лежить нанопористий поліетилен, який дешевий у виробництві і його можна використовувати в легкій промисловості.

Автори наукової роботи також впевнені, що їхній винахід дозволить людству заощаджувати електроенергію, яка витрачається на роботу різних систем охолодження, таких як кондиціонери і так далі. Це в свою чергу дасть можливість завдавати менше шкоди навколишньому середовищу, і уповільнити процес глобального потепління на Землі.

За словами вчених, нова тканина дозволить людині відчувати, що температура навколо нього знижується приблизно на два градуси. При помірному жарі цього буде достатня, щоб не відчувати дискомфорту, що доставляється нею.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України