Вчені виявили в процесі очищення води нові шкідливі речовини

Вчені з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі і Каліфорнійського університету в Берклі заявили, що в процесі очищення води виробляються шкідливі речовини. За словами провідного автора, Карстена Prasa, в деяких випадках ті, що утворюється при очищенні, є достатньо токсичним. Результати проведеної роботи опублікували в Newswise.

Методи очищення води від шкідливих речовин не рятують, а найчастіше просто перетворюють їх в інші, звані «продуктами трансформації». Раніше вважалося, що користь в тому, що нові утворення менш токсичні. Проте в новому дослідженні йдеться про те, що при використанні таких методів, як окислення перекисом водню і ультрафіолетове випромінювання, може бути зворотна ситуація.

Фахівці вивчили феноли – саме ці органічні сполуки часто зустрічаються в барвниках, продукти особистої гігієни, ліки і пестициди, а також самої води. Виявилося, що при впливі на них методів очищення речовини стають досить токсичними. Ефект порівняємо приблизно з сигаретним димом і вихлопом автомобіля. В підсумку, це може призвести до порушення метаболізму, що веде за собою ряд захворювань, начебто ожиріння і діабету, як повідомляє VistaNews.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh