Авторські статтіТехно

Вчені виявили в процесі очищення води нові шкідливі речовини

Вчені з Університету Джона Хопкінса в Балтіморі і Каліфорнійського університету в Берклі заявили, що в процесі очищення води виробляються шкідливі речовини. За словами провідного автора, Карстена Prasa, в деяких випадках ті, що утворюється при очищенні, є достатньо токсичним. Результати проведеної роботи опублікували в Newswise.

Методи очищення води від шкідливих речовин не рятують, а найчастіше просто перетворюють їх в інші, звані «продуктами трансформації». Раніше вважалося, що користь в тому, що нові утворення менш токсичні. Проте в новому дослідженні йдеться про те, що при використанні таких методів, як окислення перекисом водню і ультрафіолетове випромінювання, може бути зворотна ситуація.

Фахівці вивчили феноли – саме ці органічні сполуки часто зустрічаються в барвниках, продукти особистої гігієни, ліки і пестициди, а також самої води. Виявилося, що при впливі на них методів очищення речовини стають досить токсичними. Ефект порівняємо приблизно з сигаретним димом і вихлопом автомобіля. В підсумку, це може призвести до порушення метаболізму, що веде за собою ряд захворювань, начебто ожиріння і діабету, як повідомляє VistaNews.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.