Авторські статтіТехно

Вчені виявили молекулу РНК, яка відповідає за “голоси” в голові хворого на шизофренію

Наукові співробітники з Дитячого госпіталю святого Юди в Мемфісі знайшли причину появи голосів в голові у хворих на шизофренію. Фахівцям вдалося визначити сигнальну молекулу РНК, яка є в організмі кожної людини, і її відсутність призводить до формування захворювання.

Вчені акцентували увагу на тому, що ще два роки тому їм вдалося визначити цілий ланцюжок нейронів у мозку людини, яка взаємодіє з антипсихотичними препаратами. Відсутність кожного з них призводити до тяжких наслідків. У структурі нейронної системи фахівці виявили частинку РНК, що відповідає за вплив препаратів на організм. Її відсутність в свою чергу призводить до розвитку психічних порушень організму та виникнення «голосів» у голові хворого шизофренією.

У більшості випадків частка РНК відсутній у людей у віці від 15 до 35 років. У загальній складності в усьому світі зафіксовано 24 мільйони хворих на шизофренію. Незважаючи на дослідження американських вчених, прийти до спільного рішення проблеми так і не вдалося. З’єднання ясувалося, що відтворити молекулу РНК не так-то просто, тому єдиного способу лікування шизофренії немає. На лабораторних мишах фахівці встановили, що відновлення нейронної ланцюга допомагає боротися з хворобою. Результати дослідження опубліковані в науковому журналі Nature Medicine.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України