Вчені провели ряд досліджень різних захворювань сітківки, в ході яких їм вдалося виявити два важливих гени. Саме вони, за версією дослідників, призводять до проблем із зором.
Наукові співробітники вивчали розвиток захворювання, що носить назву хромосомний ретиношизис. Під час його розвитку у людини поступово починається розшарування і розщеплення сітківки, що призводить до повільної втрати зору. Ця недуга поки невиліковна і вчені намагалися методом вивчення виявити необхідну інформацію про розвиток, щоб у майбутньому розробити повноцінні ліки. Їм вдалося виявити два особливих гени, які під час мутації активізують процес руйнування. Таким чином, при впливі на них можливо зупинити поширення хвороби або хоча б на де-який час сповільнити її.
Білок ретиношизин представляє з себе один з найважливіших елементів у побудові сітківки ока. Він також грає ключову роль у загоєнні і здатності до відновлення. Мутація цього з’єднання являє серйозну небезпеку для зору. За умови розробки ліків, можна розраховувати на досить продуктивне лікування таких важких захворювань.