Авторські статтіНовини

NASA зможуть попередити землян про астероїдний апокаліпсис завчасно

Вчені з NASA змогли розробити абсолютно нову систему раннього оповіщення Scout, яка призначена для виявлення астероїдів, що наближаються. Зазначається, що вона дозволить експертам отримати всі необхідні дані за п’ять днів до зіткнення.

Протягом останніх десятиліть NASA вирішує проблему відносно невеликих астероїдів, які можуть становити потенційну небезпеку Землі. При цьому їх виявлення було вкрай непростим завданням із-за незначних розмірів. Тепер же зі створенням системи Scout стало можливим дізнатися не тільки траєкторію руху малих об’єктів, але і їх склад.

Першим космічним тілом, що потрапило в поле зору нового винаходу, став астероїд 2016 UR36. Його розмір становить від 5 до 25 метрів і вже є всі необхідні дані про нього. Подібна інформація, одержана за п’ять днів до можливого зіткнення, дозволяє вченим вчасно відреагувати на загрозу і евакуювати населення з місця падіння.

За допомогою Scout планується помітно поліпшити і вже в 2018 році, відправити кілька мікросупутників на орбіту Землі з метою ведення постійного спостереження за космічним простором і виявлення нових загроз. Також у NASA досі ведеться розробка космічної системи захисту від тих об’єктів, які можуть представляти просто колосальну загрозу всьому людству.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України