Весна приходить раніше з причини світлового забруднення

Британським ученим вдалося довести, що весна приходить на тиждень раніше (як мінімум) з причини світлового забруднення. Вони опублікували результати свого дослідження в одному з наукових видань.

В матеріалах роботи написано, що на території Великобританії утворення бруньок у дерев відбувається майже на сім днів раніше у районах, де є яскраве штучне освітлення. Також у тих видів рослин, у яких цей процес відбувається пізніше, спостерігаються помітні зміни в розвитку. Крім того, у різних видів птахів і комах, життєдіяльність яких залежить від появи листя і цвітіння у дерев, збиваються біоритми.
Люди фіксували дані про розпусканні бруньок на дубах, буках і ясенях протягом тринадцяти років, а також повідомляли цю інформацію вченим, які і робили висновки.
Професор Льютуэйт сказала, що аналітична робота наукових співробітників показала, що міська урбанізація негативно впливає на процеси, які відбуваються з живими організмами. Такі зміни в природі ми раніше не могли навіть припустити. Але зараз пори року приходять раніше за кардинальних змін в умовах урбанізації, що не може, не позначатися на середовищі існування різних видів рослин і тварин. Вчені активно працюють над встановленням альтернативних видів вирішення даної проблеми.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh