Авторські статтіНовини

Весна приходить раніше з причини світлового забруднення

Британським ученим вдалося довести, що весна приходить на тиждень раніше (як мінімум) з причини світлового забруднення. Вони опублікували результати свого дослідження в одному з наукових видань.

В матеріалах роботи написано, що на території Великобританії утворення бруньок у дерев відбувається майже на сім днів раніше у районах, де є яскраве штучне освітлення. Також у тих видів рослин, у яких цей процес відбувається пізніше, спостерігаються помітні зміни в розвитку. Крім того, у різних видів птахів і комах, життєдіяльність яких залежить від появи листя і цвітіння у дерев, збиваються біоритми.
Люди фіксували дані про розпусканні бруньок на дубах, буках і ясенях протягом тринадцяти років, а також повідомляли цю інформацію вченим, які і робили висновки.
Професор Льютуэйт сказала, що аналітична робота наукових співробітників показала, що міська урбанізація негативно впливає на процеси, які відбуваються з живими організмами. Такі зміни в природі ми раніше не могли навіть припустити. Але зараз пори року приходять раніше за кардинальних змін в умовах урбанізації, що не може, не позначатися на середовищі існування різних видів рослин і тварин. Вчені активно працюють над встановленням альтернативних видів вирішення даної проблеми.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України