Туреччина: екуменічне богослужіння в Гроті Петра

Як і щороку, православні та католики зустрілися 29 червня в першій половині дня в Гроті Святого Петра в Антіохії, на південному сході Туреччини, для молитви.

Це стародавня каплиця в скелі, яка розташована на тому місці, де перші християни збиралися разом зі своїм єпископом святим Петром. В богослужінні взяли участь апостольський адміністратор Анатолії, єпископ Паоло Біццеті SJ, апостольський нунцій в Туреччині архієпископ Пол Рассел і представник православного патріарха Антіохії.

Починаючи з минулого року, після багатьох років реконструкції – Грот Петра знову відкритий для паломників. На жаль, як було відзначено місцевим настоятелем Доменіко Бертольі OFM Cap, через невизначену політичну ситуацію число християнських паломників до Грота святого – неухильно скорочується. У 2011 році це місце відвідало понад 80 тисяч паломників, натомість у минулому році – менше 10 тисяч чоловік.

Нагадуємо: За найдавнішими переказами, в цій печері апостол зібрав першу громаду учнів, і, як ми знаємо, саме в Антіохії їх вперше стали називати християнами. «Багатий древніми християнськими символами», за словами настоятеля, Грот Св. Петра «є важливим для всіх мешканців Антіохії, у тому числі і мусульманам: на свято Св. Петра вони приходять сюди за освяченими хлібом і водою, яку вважають чудодійною – її потім відносять хворим».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh