Таємниці материнського грудного молока досі цікавлять багато вчені умі, які намагаються зрозуміти його виняткову корисність. В даний час фахівцям вдалося відкрити те, що в ньому знаходиться ще один секрет.
За заявою біологів, у грудному молоці містяться у великій кількості імунні клітини. Вони здатні допомагати дитині на першому етапі його життя захисту від мікробів. Потім їх стає функцією налаштування організму потомства власного імунітету.
До цього висновку прийшли фахівці, що працюють в американському університеті Огасти. Вони повідомили, що вже давно займалися пошуком особливої тканини або групи клітин, за допомогою якої тільки що народжений малюк отримував імунний захист.
До початку 20 століття переважна більшість немовлят протягом перших 6 місяців свого життя харчувалися грудним молоком матері. Через півстоліття ситуація змінилася з появою сухих сумішей.
Проте, останні дослідження доводять, що грудне материнське молоко набагато корисніше для дітей. Саме воно сприяє поліпшенню їх імунної системи і нормалізації мікрофлори кишечника. Ті, хто харчується в перші місяці свого народження подібним чином, виявляються більш пристосовані до подальшого життя.
Статистика ВООЗ свідчить, що до 800 тисяч смертей немовлят можна було б уникнути при годуванні з материнських грудей.