Вчені: Тривале перебування в космосі зробить астронавтів розумово відсталими

Вчені вважають, що при тривалому перебуванні в далекому космосі астронавтам реально загрожує розвиток ідіотизму. До такого висновку прийшли дослідники, що працюють в Рочестерском університеті США.

Фахівці вважають, це стане наслідком тривалої відсутності впливу гравітації, що викличе атрофування деяких нейронів.

Для дослідів вчені використовували лабораторних мишей, яких поміщали в емулятор невагомості. Після цього більшість гризунів не тільки почали показувати нераціональну поведінку, але й втратили ряд умовних рефлексів.

Зокрема, при почутті голоду вони не відчували ніякого інтересу до їжі. В результаті вони «за власним бажанням» гинули, оскільки організм не надходили поживні речовини.

Крім небезпеки постійної невагомості, загрозу для астронавтів, які відправилися в далекий політ, стані представляти випромінювання. Воно виходить від різних космічних тел.

Найбільш страшними для організму є високоенергетичні частинки HZE, що пересуваються з неймовірною швидкістю. Обшивка космічних кораблів не зможе захистити від них.

На Землі від їх небезпечного впливу люди захищені магнітним полем планети. У космосі ці частинки, впливаючи на мозок, викликають в ньому судинні зміни. Це призведе до накопичення білка бета-амілоїду, що характерно для тих, у кого хвороба Альцгеймера.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh