Авторські статтіТехно

Вчені: Тривале перебування в космосі зробить астронавтів розумово відсталими

Вчені вважають, що при тривалому перебуванні в далекому космосі астронавтам реально загрожує розвиток ідіотизму. До такого висновку прийшли дослідники, що працюють в Рочестерском університеті США.

Фахівці вважають, це стане наслідком тривалої відсутності впливу гравітації, що викличе атрофування деяких нейронів.

Для дослідів вчені використовували лабораторних мишей, яких поміщали в емулятор невагомості. Після цього більшість гризунів не тільки почали показувати нераціональну поведінку, але й втратили ряд умовних рефлексів.

Зокрема, при почутті голоду вони не відчували ніякого інтересу до їжі. В результаті вони «за власним бажанням» гинули, оскільки організм не надходили поживні речовини.

Крім небезпеки постійної невагомості, загрозу для астронавтів, які відправилися в далекий політ, стані представляти випромінювання. Воно виходить від різних космічних тел.

Найбільш страшними для організму є високоенергетичні частинки HZE, що пересуваються з неймовірною швидкістю. Обшивка космічних кораблів не зможе захистити від них.

На Землі від їх небезпечного впливу люди захищені магнітним полем планети. У космосі ці частинки, впливаючи на мозок, викликають в ньому судинні зміни. Це призведе до накопичення білка бета-амілоїду, що характерно для тих, у кого хвороба Альцгеймера.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України