Вчені тестостероном допоможуть хворим на рак пережити складну терапію

Згідно зі статистикою, близько 20% смертей ракових хворих припадає на крайнє виснаження організму, іменоване також кахексією. Збільшити витривалість пацієнтів та поліпшити якість їх життя вчені пропонують «чоловічим» гормоном.

Період хіміотерапії та опромінення – найважчий під час лікування ракових захворювань, оскільки організм хворих переживає виснаження, їх скелетні м м’язи і маса тіла стрімко скорочуються, і організм перестає боротися з хворобою. Раніше запропонована дієта не неефективною, тому вчені почали шукати інший спосіб підтримки життєдіяльності.

Вони згадали, що скелетні м м’язи у тому числі складаються і з тестостерону, тому доцільним було б лікування за допомогою цього гормону. Вчені говорять, що їх спосіб ніяк не вплине на результати хіміотерапії або опромінення. Так, було проведено дослідження, в ході якого дві групи пацієнтів з плоскоклітинної карциноми отримували плацебо і тестостерон.

Результати 5-річного дослідження показали, що ов пацієнтів підвищилася фізична активність, вони могли приготувати собі їжу, помитися і ходити.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 12 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh