Згідно зі статистикою, близько 20% смертей ракових хворих припадає на крайнє виснаження організму, іменоване також кахексією. Збільшити витривалість пацієнтів та поліпшити якість їх життя вчені пропонують «чоловічим» гормоном.
Період хіміотерапії та опромінення – найважчий під час лікування ракових захворювань, оскільки організм хворих переживає виснаження, їх скелетні м м’язи і маса тіла стрімко скорочуються, і організм перестає боротися з хворобою. Раніше запропонована дієта не неефективною, тому вчені почали шукати інший спосіб підтримки життєдіяльності.
Вони згадали, що скелетні м м’язи у тому числі складаються і з тестостерону, тому доцільним було б лікування за допомогою цього гормону. Вчені говорять, що їх спосіб ніяк не вплине на результати хіміотерапії або опромінення. Так, було проведено дослідження, в ході якого дві групи пацієнтів з плоскоклітинної карциноми отримували плацебо і тестостерон.
Результати 5-річного дослідження показали, що ов пацієнтів підвищилася фізична активність, вони могли приготувати собі їжу, помитися і ходити.