Авторські статтіТехно

Створений перший епігенетичний тест для діагностики пухлин невідомого походження

У онкологічних хворих первинна діагностика найчастіше включає визначення пухлини і наявність чи відсутність метастазів. Проте у 10 відсотків пацієнтів цей процес здійснюється інакше: метастазування діагностується, а первинну пухлину виявити не можуть, незважаючи на різні діагностики. Ця ситуація називається рак невідомого походження. Робота опублікована в журналі The Lancet Oncologylancet.

Доктор Манель Эстеллер, професор в університеті Барселони, розповів, що тепер можна визначати рак на ранніх стадіях, використовуючи для цього епігенетичний тест – називається EPICUP – він допоможе з’ясувати, який тип первинної пухлини відповідає за метастази в організмі хворого, ця інформація дозволить лікарям розробити більш ефективні процедури лікування захворювання.

«Кілька років тому нам стало відомо, що хімічні закономірності, які регулюють активність генів специфічні для кожної тканини, – сказавши Манель Эстеллер. – Ми проаналізували епігенетичні підписи для кожного типу раку в більш ніж 10 000 людських пухлин. Коли зараз ми вивчаємо ДНК метастазування хворого з пухлиною невідомого походження, то фото епігеном нам може розповісти, що онкологічне утворення належить до сімейства підшлункової залози, легенів, товстої кишки, молочної залози, тепер ми зможемо визначити походження пухлини на ранніх етапах».

Визначення типу раку за допомогою епігенетичного тесту дозволить вибрати ефективний метод лікування. «З цього моменту, хворий не буде лікуватися наосліп, оскільки ми вже зможемо забезпечити більш ефективну терапію для даного типу пухлини. У ході експериментів встановлено, що застосовуючи епігенетичний тест, ми збільшили виживаність хворих у два рази», – сказавши Манель Эстеллер.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України