Авторські статтіНовини

Вчені стверджують, що північне сяйво видає різні звуки

Фахівці з Фінляндії протягом 17 років проводили дослідження, покликані відповісти на питання про те, чи може таке прекрасне природне явище, як північне сяйво, видавати якісь звуки. Несподівано їм вдалося отримати звук, витікаючий від світіння, про що вони негайно повідомили журналістам.

В журналі Nature з’явилася цікава стаття на тему того, що при наявності спеціального обладнання північне сяйво можна не тільки із захопленням споглядати, але й чути.
Дослідники з університету імені Аалто витратили на це сенсаційне дослідження більше 17 років. В результаті спостерігаючи чергове «космічне шоу» вони зробили висновок, що звук від північного сяйва виникає на висоті, приблизно, 70 – 90 метрів над поверхнею землі. При цьому саме полярне сяйво відбувається на висоті від 80 до 300 кілометрів.

Вчені зробивши вражаюче відкриття, заявляють, що на дослідження їх підштовхнули міфи численних скандинавських народів. У їхньому фольклорі неодноразово згадується загадковий факт того, що під час північного сяйва відбуваються гучні та хаотичні звуки, які лунають до землі. Іноді вони перетворюються в наростаючий гул, який стародавні фіни приймали за голоси богів.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України