Облаштування офісу

Як театр починається з вішалки, так і компанія – з офісу. Правильне облаштування робочих кабінетів – головний біль для дизайнерів і власників: найчастіше на невеликій площі треба розмістити не тільки багато людей, але і робочі столи, стільці, техніку, шафи … і т.д. А якщо начальник бажає ще і виявити оригінальність, то непередбачених несподіванок не уникнути.

Давайте подивимося: які «корисні речі» і “непотреби” існують при облаштуванні офісу.

Безумовно, кожен роботодавець намагається забезпечити якомога більше співробітників робочими столами і всім необхідним канцелярським обладнанням. Щоб не затрачати зайвий час – це все можна замовити по інтернету, у розділі: онлайн магазин канцтоваров, тут можна не тільки ознайомитись з актуальними цінами, але і отримати професійну консультацію.

Але от якщо начальник намагається посадити всіх в один кабінет, нехай навіть і досить великого розміру, то невдоволення не уникнути. По-перше, через проблеми особистої зони. Як відомо, простір в півтора метра навколо себе людина сприймає як недоторканний, тому якщо столи впритул присунуті один до одного, і інші буквально дихають вам в потилицю, рівень дратівливості зростає багаторазово. По-друге, навіть якщо для кожного співробітника буде куплений невеликий стіл, то раціонально розмістити їх всіх навряд чи вийде. Не забуваємо про те, що не рекомендується сидіти спиною до вікна або дверей, а в ідеалі – і до своїх колег. На практиці ж виходить, кому яке місце виділили, той там і сидить.
Правильним рішенням в такому випадку буде орендувати кілька кабінетів, а простір між, наприклад, відділами відгородити стелажами: і функціонально, і зручно.
Бажання сліпо слідувати моді також може обернутися боком для всього колективу: скажімо, стіни, пофарбовані в отруйно-зелений колір, хоч і нагадують про літо, та підняттю робочого духу явно не сприяють. Краще віддати перевагу спокійним тонам для стін і яскравим – для аксесуарів, наприклад.
Численні дрібнички, так милі серцю прекрасних дам, часто не несуть ніякого функціонального навантаження: тому якщо начальник – жінка, то варто облаштовувати офіс, виходячи не з особистих переваг, а ділових. Пухнасті килими, ніжний колір оббивки дивана, тендітні скляні столики можуть доречно виглядати хіба що в приймальні якогось салону краси, а не офісу.
Бажаючи трохи розрядити робочу обстановку, деякі вирішують купити декоративний фонтанчик та інші «корисні» дрібниці. Краще зупиніть свій вибір на акваріумі. Як вважають психологи, споглядання плаваючих рибок допомагає зняти стрес, але ж це саме те, чого нам всім так не вистачає.
Іноді буває, що і співробітники «перегинають палицю», оформляючи свої робочі місця: стрункими рядами фотографій рідних, найкращих друзів, домашніх улюбленців … прописуються різноманітні «корисні дрібниці» типу пам’ятних квитків в кіно, які навівають певний настрій, або пари плиток шоколаду для поліпшення роботи мозку, який-небудь фікус або кактус, місця яким вдома не знайшлося, а викидати шкода також «переїжджає» жити в офіс.
Подібне бажання оточити себе приємними дрібницями цілком зрозуміло: все-таки на роботі ми проводимо більшу частину дня, і нам хочеться відчувати себе в офісі комфортно. колектив – це своєрідний мікросвіт, тому з дивацтвами інших доводиться миритися.
М’яко кажучи, нестандартно виглядають і не вписуються в інтер’єр аксесуари типу вішалки у вигляді жирафа або взагалі скелета людини. Креативно, зрозуміло, але абсолютно не до місця. Так само, як і люстра у вигляді рогів оленя, повішена гордої рукою дизайнера в переговорній.
Який висновок повинні зробити відвідувачі офісу і ділові партнери? У випадку з рогами – директор захоплюється полюванням, а у випадку зі скелетом?
Зрозуміло, в більшості компаній інтер’єри стандартні, без викрутасів і інших безумств, а за порядком на робочих столах стежать керівники відділів. Вийнятки нечисленні – саме на це і розраховують начальники, вирішуючи проявити креатив при облаштуванні офісу. В якомусь сенсі вони мають рацію: такий кабінет не відразу забудеш, але от чи захочеться співпрацювати з подібною компанією в подальшому – це велике питання.
Таким чином, замислюючись про облаштування офісу, не забувайте про зручність і функціональність. Добре обладнане приміщення створить сприятливі умови для роботи, а значить, підвищить продуктивність праці.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eleven + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh