Новини

Облаштування офісу

bez-nazvanyjaЯк театр починається з вішалки, так і компанія – з офісу. Правильне облаштування робочих кабінетів – головний біль для дизайнерів і власників: найчастіше на невеликій площі треба розмістити не тільки багато людей, але і робочі столи, стільці, техніку, шафи … і т.д. А якщо начальник бажає ще і виявити оригінальність, то непередбачених несподіванок не уникнути.

Давайте подивимося: які «корисні речі» і “непотреби” існують при облаштуванні офісу.

Безумовно, кожен роботодавець намагається забезпечити якомога більше співробітників робочими столами і всім необхідним канцелярським обладнанням. Щоб не затрачати зайвий час – це все можна замовити по інтернету, у розділі: онлайн магазин канцтоваров, тут можна не тільки ознайомитись з актуальними цінами, але і отримати професійну консультацію.

Але от якщо начальник намагається посадити всіх в один кабінет, нехай навіть і досить великого розміру, то невдоволення не уникнути. По-перше, через проблеми особистої зони. Як відомо, простір в півтора метра навколо себе людина сприймає як недоторканний, тому якщо столи впритул присунуті один до одного, і інші буквально дихають вам в потилицю, рівень дратівливості зростає багаторазово. По-друге, навіть якщо для кожного співробітника буде куплений невеликий стіл, то раціонально розмістити їх всіх навряд чи вийде. Не забуваємо про те, що не рекомендується сидіти спиною до вікна або дверей, а в ідеалі – і до своїх колег. На практиці ж виходить, кому яке місце виділили, той там і сидить.
Правильним рішенням в такому випадку буде орендувати кілька кабінетів, а простір між, наприклад, відділами відгородити стелажами: і функціонально, і зручно.
Бажання сліпо слідувати моді також може обернутися боком для всього колективу: скажімо, стіни, пофарбовані в отруйно-зелений колір, хоч і нагадують про літо, та підняттю робочого духу явно не сприяють. Краще віддати перевагу спокійним тонам для стін і яскравим – для аксесуарів, наприклад.
Численні дрібнички, так милі серцю прекрасних дам, часто не несуть ніякого функціонального навантаження: тому якщо начальник – жінка, то варто облаштовувати офіс, виходячи не з особистих переваг, а ділових. Пухнасті килими, ніжний колір оббивки дивана, тендітні скляні столики можуть доречно виглядати хіба що в приймальні якогось салону краси, а не офісу.
Бажаючи трохи розрядити робочу обстановку, деякі вирішують купити декоративний фонтанчик та інші «корисні» дрібниці. Краще зупиніть свій вибір на акваріумі. Як вважають психологи, споглядання плаваючих рибок допомагає зняти стрес, але ж це саме те, чого нам всім так не вистачає.
Іноді буває, що і співробітники «перегинають палицю», оформляючи свої робочі місця: стрункими рядами фотографій рідних, найкращих друзів, домашніх улюбленців … прописуються різноманітні «корисні дрібниці» типу пам’ятних квитків в кіно, які навівають певний настрій, або пари плиток шоколаду для поліпшення роботи мозку, який-небудь фікус або кактус, місця яким вдома не знайшлося, а викидати шкода також «переїжджає» жити в офіс.
Подібне бажання оточити себе приємними дрібницями цілком зрозуміло: все-таки на роботі ми проводимо більшу частину дня, і нам хочеться відчувати себе в офісі комфортно. колектив – це своєрідний мікросвіт, тому з дивацтвами інших доводиться миритися.
М’яко кажучи, нестандартно виглядають і не вписуються в інтер’єр аксесуари типу вішалки у вигляді жирафа або взагалі скелета людини. Креативно, зрозуміло, але абсолютно не до місця. Так само, як і люстра у вигляді рогів оленя, повішена гордої рукою дизайнера в переговорній.
Який висновок повинні зробити відвідувачі офісу і ділові партнери? У випадку з рогами – директор захоплюється полюванням, а у випадку зі скелетом?
Зрозуміло, в більшості компаній інтер’єри стандартні, без викрутасів і інших безумств, а за порядком на робочих столах стежать керівники відділів. Вийнятки нечисленні – саме на це і розраховують начальники, вирішуючи проявити креатив при облаштуванні офісу. В якомусь сенсі вони мають рацію: такий кабінет не відразу забудеш, але от чи захочеться співпрацювати з подібною компанією в подальшому – це велике питання.
Таким чином, замислюючись про облаштування офісу, не забувайте про зручність і функціональність. Добре обладнане приміщення створить сприятливі умови для роботи, а значить, підвищить продуктивність праці.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України