Авторські статтіНовини

Вчені з США навчили метелика керувати автомобілем. Відео

Вчені з США розробили спеціальний метод, завдяки якому вдалося навчити метелика керувати автомобілем. Мова йде про невелику міні-машину і  про тутового шовкопряда з його здатністю розрізняти запахи.

Шовкопряд представляє особливий інтерес для вчених і дослідників, так як його вусики у багато разів перевершують нюх собаки або інших, відомих людству, істот. Інженери змогли розробити спеціальний міні-автомобіль, щоб використовувати цю неймовірну особливість собі на користь. Самця шовкопряда закріплюють на особливій сфері, що працює за принципом ролика у мишці. При впливі на неї лапками, комаха здатна пересувати автомобіль і «йти» на запах феромонів самки. Експерти планують в майбутньому здійснити генну модифікацію особин тутового шовкопряда, які будуть шукати потрібний запах.

Відео: Science Magazine

Подібний винахід відкриває ряд важливих напрямків для розвитку. Зокрема, нюх шовкопряда можна використовувати для пошуку наркотиків або ж людей під завалами. Вчені рекомендують інженерам не ігнорувати наявну інформацію і створювати більш зручні механізми, які б дозволяли комахам використовувати їх із звичною легкістю.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України