Вчені з США навчили метелика керувати автомобілем. Відео

Вчені з США розробили спеціальний метод, завдяки якому вдалося навчити метелика керувати автомобілем. Мова йде про невелику міні-машину і  про тутового шовкопряда з його здатністю розрізняти запахи.

Шовкопряд представляє особливий інтерес для вчених і дослідників, так як його вусики у багато разів перевершують нюх собаки або інших, відомих людству, істот. Інженери змогли розробити спеціальний міні-автомобіль, щоб використовувати цю неймовірну особливість собі на користь. Самця шовкопряда закріплюють на особливій сфері, що працює за принципом ролика у мишці. При впливі на неї лапками, комаха здатна пересувати автомобіль і «йти» на запах феромонів самки. Експерти планують в майбутньому здійснити генну модифікацію особин тутового шовкопряда, які будуть шукати потрібний запах.

Відео: Science Magazine

Подібний винахід відкриває ряд важливих напрямків для розвитку. Зокрема, нюх шовкопряда можна використовувати для пошуку наркотиків або ж людей під завалами. Вчені рекомендують інженерам не ігнорувати наявну інформацію і створювати більш зручні механізми, які б дозволяли комахам використовувати їх із звичною легкістю.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh