Авторські статтіТехно

Вчені спростували теорію про комірці денозаврів-цератопсів

Одним з видів рослиноїдних динозаврів були цератопси, що відрізняються наявністю кісткових комірців. Вчені спростували теорію про те, для чого вони призначалися.

Цератопси мали масивну голову і їх легко було відрізнити від інших динозаврів саме наявністю «комірців». У різних підвидів вони відрізнялися формою, розмірами і оздобленням, але завжди були присутні.

Раніше існувала теорія, що ця «оздоба» слугувала для впізнання своїх родичів. Останні дослідження, проведені палеонтологами, дають підставу говорити, що це не так.

Різні види цих особин проживали на території одних і тих же зон. Істотних відмінностей між різними цератопсами практично не було.

Друга теорія про «комірцях» цератопсів свідчила, що вони були засобом захисту від нападів хижаків. Вона також впала, оскільки «прикраси» були занадто крихкими і не могли протистояти зубах більш великих динозаврів.

Залишилося лише одне припущення про їх призначення. Це – залучення статевих партнерів. «Коміри», як самців, так і самок, дійсно, були дуже красивими.

Крім того, вони могли служити грізним сигналом для агресора. Той міг і не знати, що «комір», як і роги цератопса лише своєрідна «бутафорія».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

16 + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.