вчені з Великобританії повідомили, що використання смартфона незмінно підвищує ризик виникнення короткозорості. Це стосується не лише дорослих громадян, але й дітей шкільного віку.
У світі продовжує активно розвиватися технологічний аспект життєдіяльності. Найважливішим досягненням можна назвати смартфтон, який з простого засобу зв’язку перетворився в універсальний інструмент. На ньому можна дивитися фільми, читати, писати довгі повідомлення і навіть керувати деякими функціями в будинку. У зв’язку з цим кожен користувач став помітно більше часу проводити наодинці зі своїм телефоном, тим самим підвищуючи навантаження на очі. Вся справа в тому, що середня відстань складає всього 30 сантиметрів, а деякі люди взагалі скорочують її вдвіччі. Таким чином ризик розвитку короткозорості помітно зростає. В першу чергу загрозу «розумні» телефони представляють дітям, зір у яких ще до кінця не сформований і піддається підвищеному впливу.
Небезпеку підтверджує професор офтальмології Девід Аллабами. Він розповів, що з моменту появи смартфонів короткозорість стали діагностувати на 50% частіше. На завершення він пояснив, що вплив несе не сам девайс, а відстань до нього і тривалість такого навантаження. Якщо ж людство найближчим часом не змінить пріоритети, то вже до 2033 року половина населення Землі буде страждати від цієї недуги.