Вчені в результаті досліджень з’ясували, що пацюки здатні також реагувати, як і люди. Гризуни посміхаються, виражаючи задоволення, і при цьому розслаблюють вуха, які потім стають рожевими.
Фахівці провели багато досліджень, які вивчали поведінку щурів, коли вони засмучені або засмучені, головним чином для того, щоб вчені, які використовують їх в якості біологічних моделей, могли зрозуміти, можуть тести в даний час мати негативний вплив. Раніше вчені визначили, що коли щури відчувають лоскіт, вони відчувають прилив щасливих емоцій і навіть висловлюють це з допомогою тихого співу, хоча його частота занадто висока, щоб люди могли почути. Таким чином, подібна поведінка говорити про те, що пацюки можуть сміятися. Виходячи з цього, вчені в цьому останньому дослідженні вирішили використовувати лоскіт живота, щоб перевірити, як зміниться вираз морди щури, коли вона щаслива. Так 15 піддослідних щурів були піддані лоскоту, після чого вчені виявили, що гризуни «посміхалися» своїми вухами.
Коли щури були щасливі, їх вуха ставали розслабленими і в той час червоніли. Коли тварини не були щасливі, їх вуха виявлялися настороженими. Фахівці стверджують, що вуха щурів починають звисати, так як гризуни розслабляються, але зміна в кольорі важче розшифрувати. Вуха стають рожевими, тому що відбувається збільшення припливу крові до них, але відбувається це з тієї причини, що тварини відчувають себе більш щасливими, або із-за збільшення фізичної активності, коли їх животи лоскочуть, поки не відомо.