Авторські статтіТехно

Вчені розповіли, як комахи бачать у темряві

Вчені розповіли, що нічні комахи прекрасно бачать в тьмяному світлі. Вони також здатні уникати і фіксуватися на перешкодах під час польоту, розрізняти кольори, виявляти слабкі руху, вивчати візуальні орієнтири і використовувати їх для самонаведення.

Фахівці з’ясували, що комахи можуть орієнтуватися в темряві, використовуючи слабку картину зоряного поляризації, яку створює Місяць, і переміщатися, використовуючи сузір’я зірок на небі. Приміром, нічна бджола Megalopta genalis поглинає всього п’ять фотонів своїми крихітними очима, коли рівні світла знаходяться на гранично низькому рівні, тим не менш, до глибокої ночі вона може переміщатися по густому і заплутаному тропічному лісі під час ефективний нагул і безпечно повертатися у своє гніздо. Ще один вид комахи, яка чудово орієнтується в темряві, це європейський бражник Deilephila elpenor. Кілька років тому вчені виявили, що цей метелик може розрізняти кольори вночі.

Нещодавно цей метелик розкрив ще одну зі своїх таємниць: нейронні трюки, які він використовує, щоб добре бачіті при дуже тьмяному світлі. Дані трюки можуть також використовуватися і іншими нічними комахами, такими як Megalopta. Вивчивши фізіологію нервових ланцюгів в зорових центрах мозку, вчені виявили, що Deilephila може добре бачіті в тьмяному світлі, ефективно складаючи фотони, які збирає в різних точках простору і часу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України