Авторські статтіТехно

Вчені: Секс з неандертальцями захистив Homo sapiens від вірусів

Схрещування первісних Homo sapiens з неандертальцями піддало наших предків хвороб, а також дало їм зброю для боротьби з вірусами.

Дуже довгий годину антропологи-еволюціоністи стверджували, що неандертальці і Homo sapiens існували паралельно, не змішуючись, а якщо і вступали в сексуальні контакти, то не могли справити фертильна потомство, здатна до відтворення. І тепер генетичні дослідження спростовують цей міф. Виявляється, ми – нащадки неандертальців.

Секс між неандертальцями і ранніх сучасних людей у тій годину, коли ці два види людини співіснували, приводив до обміну патогенами та вироблення спільної захисту для боротьби з деякими вірусами.

Це підтверджується новими дослідження, опублікованим в журналі Cell на основі аналізу неандертальського геному, видом, який вимер близько 40 000 років тому, але чиї сліди залишаються в геномі нинішнього людського населення. За оцінками, багато жителів Європи і Азії зберігають від одного до 4% неандертальської ДНК у своїх геномах.

Причина в тому, що, перш ніж зникнути, вони перетнулися з Homo sapiens, які покинули Африку, щоб поширитися по всьому світу. Дослідники з університету Стенфорда (США), які опублікували це дослідження, стверджують, що завдяки цьому наші предки успадкували захист від вірусів, від предків, які були неандертальцями.

За словами одного з авторів дослідження Дмитра Петрова, дослідження показало, що значна частина змін в генах неандертальця мала місце, щоб адаптуватися до холоду. «Неандертальські гені, ймовірно, дали нам деякий захист від вірусів, що загрожували нашим предкам, коли вони покинули Африку», – сказавши він.

Первісні люди зіткнулися з абсолютно іншим кліматом, до якого вони звикли в Африці. Коли вони зустрілися з неандертальцями, ті вже сотні тисяч років жили в Євразії, так що їхня імунна система мала досить часу для еволюціонування до захисту від інфекційних вірусів.

Сапієнс, однак, були набагато більш уразливими. «Мало сенс гомо сапієнс придбати генетичні захисту неандертальців, а не чекати власних адаптивних мутацій», – сказав Девід Enard.

Вчені розробили метод розпізнавання геномних областей неандертальців, вони порівняли довгий список з 4500 генів у сучасних людей, які пов’язані з вірусними взаємодіями генів неандертальців. Автори ідентифікували 152 гена, присутні в обох видів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh