Авторські статтіТехно

Вчені: Секс з неандертальцями захистив Homo sapiens від вірусів

Схрещування первісних Homo sapiens з неандертальцями піддало наших предків хвороб, а також дало їм зброю для боротьби з вірусами.

Дуже довгий годину антропологи-еволюціоністи стверджували, що неандертальці і Homo sapiens існували паралельно, не змішуючись, а якщо і вступали в сексуальні контакти, то не могли справити фертильна потомство, здатна до відтворення. І тепер генетичні дослідження спростовують цей міф. Виявляється, ми – нащадки неандертальців.

Секс між неандертальцями і ранніх сучасних людей у тій годину, коли ці два види людини співіснували, приводив до обміну патогенами та вироблення спільної захисту для боротьби з деякими вірусами.

Це підтверджується новими дослідження, опублікованим в журналі Cell на основі аналізу неандертальського геному, видом, який вимер близько 40 000 років тому, але чиї сліди залишаються в геномі нинішнього людського населення. За оцінками, багато жителів Європи і Азії зберігають від одного до 4% неандертальської ДНК у своїх геномах.

Причина в тому, що, перш ніж зникнути, вони перетнулися з Homo sapiens, які покинули Африку, щоб поширитися по всьому світу. Дослідники з університету Стенфорда (США), які опублікували це дослідження, стверджують, що завдяки цьому наші предки успадкували захист від вірусів, від предків, які були неандертальцями.

За словами одного з авторів дослідження Дмитра Петрова, дослідження показало, що значна частина змін в генах неандертальця мала місце, щоб адаптуватися до холоду. «Неандертальські гені, ймовірно, дали нам деякий захист від вірусів, що загрожували нашим предкам, коли вони покинули Африку», – сказавши він.

Первісні люди зіткнулися з абсолютно іншим кліматом, до якого вони звикли в Африці. Коли вони зустрілися з неандертальцями, ті вже сотні тисяч років жили в Євразії, так що їхня імунна система мала досить часу для еволюціонування до захисту від інфекційних вірусів.

Сапієнс, однак, були набагато більш уразливими. «Мало сенс гомо сапієнс придбати генетичні захисту неандертальців, а не чекати власних адаптивних мутацій», – сказав Девід Enard.

Вчені розробили метод розпізнавання геномних областей неандертальців, вони порівняли довгий список з 4500 генів у сучасних людей, які пов’язані з вірусними взаємодіями генів неандертальців. Автори ідентифікували 152 гена, присутні в обох видів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.