На думку вчених з Лондонського міського університету, перехід на чотириденний робочий тиждень позитивно позначиться на стані планети. Результати дослідження були опубліковані на сторінках журналу
Фахівці відзначають, що таке скорочення в першу чергу призведе до зниження енергоспоживання. Зайвий вихідний дозволить багатьом офісам і підприємствам заощадити більшу кількість електроенергії, так як комп’ютери, кондиціонери та інше не будуть працювати. У свою чергу, це призведе до зменшення викидів вуглецю в атмосферу.
Подібний експеримент проводився в 2007 році в американському штаті Юта. Тоді держслужбовцям збільшили кількість робочих годин і зробили вихідний у п’ятницю. Було помічено, що такий хід дозволив зменшити до 12 тис. тонн викидів вуглецю на рік. У 2011 році експеримент закінчили із-за скарг місцевих жителів на непрацюючі по п’ятницях структури.
Крім того, зайвий вихідний позначиться і на психологічному стані людини. Більше часу можна буде приділяти особистому життю, громадській діяльності і так далі. Після таких експериментів у Швеції в 2015 році було зафіксовано поліпшення здоров’я громадян і навіть зростання продуктивності.