Вчені провели ряд досліджень, які дозволили їм дійти до несподіваного висновку. Як з’ясувалося, розведенням кроликів людство зобов’язане племенам доісторичних мексиканців.
Докази вищезгаданого факту були виявлені дослідниками на території Теотіукана – самого древнього міста в західній частині світу. У цьому місті були виявлені найдавніші зразки кролячих ферм, які корінням сягають у період з першого по сьоме століття н. е.
Причина, по якій стародавні мексиканці вирішили одомашнити і розводити саме кроликів, полягає у відсутності інших відповідних тварин на зразок кіз, корів чи коней. Фахівці провели особливий аналіз, який показав наступне, дикі кролики становили 48% усіх ссавців, що жили в той період на теренах давньої Мексики.
У Теотіукані вчені виявили безліч інших підтверджень, висунутої теорії, наприклад мисливські ножі з обсидіану, які застосовувалися для розбирання тушок дрібних ссавців. Крім того, в невеликих замкнених приміщеннях, прообразах сучасних загонів були виявлені кістки кроликів.