Авторські статтіДуховне

Папа Франциск про завдання інституцій, що досліджують подружжя та захист життя

«Дорогий брате, в рамках реформи Римської Курії, мені здавалося слушним, щоб також інституції, поставлені на служіння Апостольській Столиці через дослідження та формування у сферах, що стосуються подружжя, родини і життя, пройшли шлях оновлення та подальшого розвитку, щоб дедалі ясніше вписувати свою діяльність у горизонти милосердя», – цими словами розпочинається лист Папи Франциска до архиєпископа Вінченцо Пальї, якого він призначив Великим Канцлером Папського Інституту святого Івана Павла ІІ, що вивчає подружжя та сім’ю, і Президентом Папської Академії «Pro Vita».

Як зазначає Глава Католицької Церкви, мотивом цього призначення став досвід, здобутий архиєпископом під час виконування служіння Президента Папської Ради в справах сім’ї та цінні духовні й пастирські плоди цього служіння. Тепер же він бажає вказати «загальний напрямок» нового служіння.

«Як відомо, – пише Святіший Отець, – від Другого Ватиканського Собору до сьогодні Вчення Церкви на ці теми розвинулося у широкий та поглиблений спосіб. І нещодавній Синод на тему сім’ї, разом з Апостольським напоумленням Amoris laetitia, його ще більше поширив, поглибивши його зміст. Тому, моїм наміром є, щоби інституції, віддані під твій провід, в оновлений спосіб заанґажувалися у поглиблення та поширення Вчення Церкви, співставляючись із викликами сучасної культури. Нехай же сферою призадуми буде пограниччя, і в богословських дослідженнях нехай не забракне душпастирської перспективи й уважності до ран людства».

За словами Папи, призначаючи нового Великого Канцлера Інституту Івана Павла ІІ, він має намір сприяти належному розвиткові наукової діяльності, досліджень та навчання Інституту, щоби він став «упривілейованим місцем допомоги родинам жити їхнім покликанням та місією в Церкві та сучасному світі». А як Президента Папської Академії «Pro Vita», Наступник святого Петра закликає архиєпископа Палью зайнятися «новими викликами, що стосуються цінності життя».

«Маю на увазі, – пояснює він, – різні аспекти, які стосуються дбання про гідність людської особи на різних етапах її існування, взаємної пошани між статями та поколіннями, захисту гідності кожної окремої людської істоти, поширення якості людського життя, що інтегруватиме його матеріальну та духовну цінність в перспективі автентичної “екології людини”, що допоможе відновити початкову рівновагу створіння між людською особою та усім всесвітом».

На думку Святішого Отця, в згаданому контексті буде корисним «підтримувати плідні стосунки між Академією та Інститутом Івана Павла ІІ», так, щоб діяльність кожного з них, «у вірності відповідним цілям та методологіям», відбувалася гармонійно та в єдності намірів. Це вимагає теж «щирого та ефективного діалогу з іншими науковими інституціями та академічними осередками, також і в екуменічній та міжрелігійній сферах».

«Схилитися над ранами людини, щоб зрозуміти, обробляти та виліковувати їх, є завданням Церкви, що має довіру до світла і сили воскреслого Христа, здатної податися також і в місця напруження та конфлікту, як “польовий госпіталь”, що переживає, звіщає та здійснює свою місію спасіння та зцілення саме там, де існує найбільша загроза для людей з боку нових культурних віянь суперництва та відкинення, немов непотребу», – зазначає Глава Католицької Церкви.

Папа також звернув увагу на те, що діяльність цих двох інституцій пов’язана з новоствореною Дикастерією в справах мирян, родини і життя, а в деяких питаннях – з новою Дикастерією, що займатиметься душпастирством служби охорони здоров’я, а тому завданням їхнього керівника є виконувати своє служіння в «гармонії з обома відомствами, шануючи взаємні компетенції та в дусі взаємної співпраці, яким керуються органи, що перебувають на служінні Святого Престолу».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України