Авторські статтіНовини

Вчені розшифрували одине з найдавніших джерел Старого Завіту

Ізраїльські і американські вчені, проаналізувавши давній клаптик пергаменту, який знайшли у згорілій синагозі Ейн-Геді, за допомогою передових технологій, прийшли до думки, що перед ними одине з джерел Старого Завіту – Книга Левіт. Звіт про їхню дослідницьку роботу був опублікований в науковому виданні Science Advances.

Древній артефакт виявили ще в 1970 році, проте до цих пір співробітники інституту Кентуккі не могли ніяк розшифрувати тексти і встановити їх точній вік. Так вийшло із-за того, що сувій було неможливо розгорнути, не пошкодивши його. Вчені, однак, здивувалися, коли їм все ж вдалося проаналізувати папірус (за допомогою комп’ютерної томографії), адже на ньому було чітко видно канонічний текст.

В процесі ще однієї технології, радіовуглецевого аналізу, експерти встановили, що сувій зроблений в III – IV століттях нашої ери, а через кілька століть він отримав механічні пошкодження в ході пожежі. Писемність тексту відповідала масорі, якою писали канонізовані біблійні тексти Старого Завіту. На папірусі міститься 35 рядків з Моїсеєвого Закону.

За допомогою сучасних технологій дослідники хочуть вивчити й інші пошкоджені сувої, які знайдені, наприклад, на дні Мертвого моря, для того, щоб вивчити їх вік, походження і значення.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України