Вчені розшифрували одине з найдавніших джерел Старого Завіту

Ізраїльські і американські вчені, проаналізувавши давній клаптик пергаменту, який знайшли у згорілій синагозі Ейн-Геді, за допомогою передових технологій, прийшли до думки, що перед ними одине з джерел Старого Завіту – Книга Левіт. Звіт про їхню дослідницьку роботу був опублікований в науковому виданні Science Advances.

Древній артефакт виявили ще в 1970 році, проте до цих пір співробітники інституту Кентуккі не могли ніяк розшифрувати тексти і встановити їх точній вік. Так вийшло із-за того, що сувій було неможливо розгорнути, не пошкодивши його. Вчені, однак, здивувалися, коли їм все ж вдалося проаналізувати папірус (за допомогою комп’ютерної томографії), адже на ньому було чітко видно канонічний текст.

В процесі ще однієї технології, радіовуглецевого аналізу, експерти встановили, що сувій зроблений в III – IV століттях нашої ери, а через кілька століть він отримав механічні пошкодження в ході пожежі. Писемність тексту відповідала масорі, якою писали канонізовані біблійні тексти Старого Завіту. На папірусі міститься 35 рядків з Моїсеєвого Закону.

За допомогою сучасних технологій дослідники хочуть вивчити й інші пошкоджені сувої, які знайдені, наприклад, на дні Мертвого моря, для того, щоб вивчити їх вік, походження і значення.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh