Техно

Як вибрати хороший платний хостинг?

вибір web-хостингу
вибір web-хостингу

Кожен користувач мережі Інтернет в наш час мріє мати свій сайт. А, оскільки маленький сайт зробити не складно – у більшості користувачів мрії збуваються – сайт у них з’являється.

Але на своєму домашньому комп’ютері неможливо забезпечити цілодобовий доступ до вашого сайту. Ось тут і виникає необхідність розмістити сайт на сервері компанії – провайдера хостингу, яка забезпечить до вашого сайту доступ 24 години на добу. Компанія MiroHost пропонує своїм клієнтам популярну платформу – хостинг wordpress. Дана система управління сайтом дозволяє швидко відкрити та налаштувати сайт. Але для великої кількості відвідувачів система WordPress потребує швидкої обробки даних та якісного доступу до мережі Інтернет. Саме такий функціонал та можливості надає компанія MiroHost.

Багато користувачів шукають безкоштовний хостинг. Звичайно, якщо ви хочете розмістити домашню сторінку про себе, розмістити свої фотографії, тоді платний хостинг і не потрібен. Але якщо ви плануєте розвивати свій бізнес в інтернеті – тоді потрібен хороший платний хостинг сайтів.

Види хостингу

Оренда сервера (dedicated)

Послуга dedicated – оренда цілого сервера. При цьому ви замовляєте, якої потужності сервер вам потрібен. Ви встановлюєте усі програми, які вам потрібні. Оренда сервера зручна тим, що технічним обслуговуванням, ремонтом та профілактикою займається хостингова компанія.

Головний недолік – дорожнеча. Оренда сервера коштує від 100$ в місяць, і залежить від конфігурації сервера. Початківцю-користувачу такі сервера не потрібні.

Віртуальний виділений сервер VPS хостинг

Всі переваги фізичного сервера, але за більш низьку ціну можна отримати використовуючи VPS/VDS (Virtual Private Server / Virtual Dedicated Server) — віртуальний виділений сервер. Це розподіл фізичного сервера на кілька контейнерів – віртуальних серверів, кожен з яких знаходиться у свому ізольованому середовищі.

На VPS/VDS хостинг вам гарантується дисковий простір, потужність процесора, кількість оперативної пам’яті у відповідності із сплаченим тарифом. І сусіди по серверу на вас ні як не вплинуть.

Ви самі налаштовуєте програмне забезпечення “під себе”. Правда, це добре, якщо ви маєте досвід налаштування та адміністрування сервера. Але, потрібно мати на увазі, що служба технічної підтримки не зобов’язана займатися установкою і налаштуванням програмного забезпечення на орендованому, або віртуальному виділеному сервері.

Як і при оренді сервера, вони зобов’язані швидко відновити працездатність VPS сервера, замінити деталь, яка вийшла з ладу. А ось налаштування програмного забезпечення вони охоче зроблять за окрему плату.

Віртуальний хостинг

Технологія віртуального хостингу передбачає розміщення на одному фізичному сервері безліч клієнтів. Вам гарантується дисковий простір, згідно з вашого тарифного плану. А ось з процесором і оперативною пам’яттю справа йде складніше. Кожен сайт забирає обчислювальних ресурсів стільки, скільки йому потрібно. На сервері може перебувати 200-300-500 сайтів.

А сайти бувають різні. Є сайти-візитки на 5 сторінок, з відвідуваністю 20-30 відвідувачів в день. А є сайти, створені на CMS-системі, що пожирають велику кількість обчислювальних ресурсів. І ось, якщо хостер, прагнучи заощадити, розмістив на сервері дуже багато сайтів, можуть виникнути проблеми. Правда, у зв’язку з великою конкуренцією, хостери намагаються швидше усунути ці проблеми, але не завжди швидко у них виходить.

Тим не менш, віртуальний хостинг, із-за своєї дешевизни, користується незмінною популярністю у клієнтів. І нижче ми будемо говорити про вибір саме віртуального хостингу.

На відміну від провайдера інтернету, провайдера хостингу можна вибирати, не залежно від вашого місця проживання.

Американські хостинги гарні по багатьом показникам: виділяється практично необмежений дисковий простір, висока швидкість роботи PHP, надійність, найсучасніше обладнання!

Але, можна виділити 3 негативних моменти:

1) Служба технічної підтримки відповідає тільки англійською мовою. А, якщо у вас немає досвіду роботи з сервером, з панеллю управління, з базами даних, то звертатися в службу підтримки вам доведеться часто, а домогтися взаєморозуміння буде складно.

2) Оплату хостингу можна зробити тільки за допомогою картки Visa або Master Card. Чи То справа наші хостинги – оплату можна робити через банки, пошту, віртуальні гроші.

3) На американському хостингу практично немає вибору хостингових пакетів, зазвичай пропонується один пакет віртуального хостингу. Це вигідно тим, у кого багато сайтів і не вигідно тим, у кого один сайт. Погодьтеся, платити 6-7$ в місяць за розміщення 10 сайтів – це дешево, а платити стільки ж за розміщення однієї сайту – дорогувато.

Вибір хостингу

Чому важливо відразу вибрати надійний хостинг і не “стрибати” з одного хостингу на інший?

Бажано зробити відразу правильний вибір хостингу, тому, що перенесення сайтів на інший хостинг не завжди проходить гладко. Особливо, якщо у вас сайт на який-небудь CMS – системі. Тут нерідко виникають проблеми з неправильним настроюванням конфігураційного файлу, файл .htaccess, або з помилками в базі даних.

А, коли я переносив свій перший сайт від недобросовісного хостера на новий хостинг, то потрібно було міняти і реєстратора домену. А реєстратор зажадав ксерокопію паспорта, для того, щоб переконатися, що це саме я, власник домену, звернувся з проханням про перенесення домену, а не якийсь шахрай, який бажає “умикнути” мій домен.

В результаті, старий хостер мій сайт відключив, а новий ще не міг підключити і сайт дня на 3 зник з Інтернету. А я, намагаючись прискорити процес, без користі лаявся зі старим хостером, реєстратором та новим хостером.

Після перенесення сайту на новий хостинг, доведеться знову створити поштові скриньки цього домену, тому що поштові скриньки на старому хостингу перестануть працювати. Піддомени, типу forum.pc-pensioneru.ru потрібно буде швидко перемкнути на нові DNS, так як вони також перестануть працювати автоматично не перейдуть.

Таким чином, якщо у вас бізнес-сайт вже приносить щоденний прибуток, то метушня з переносами сайту може принести збитки. Ось чому до вибору компанії по наданню послуг хостингу потрібно ставитися серйозно.

Говорячи про платний хостинг, абсолютна більшість початківців веб-майстрів мають на увазі віртуальний хостинг, а не виділений сервер, або vps.

Тому вдалого вам вибору!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України