Авторські статтіНовини

Вчені розшифрували думки повністю паралізованих людей

Вчені зі Швейцарії розробили нейрочіп, який може читати людські думки. Апарат зчитував інформацію навіть з повністю паралізованих людей після автомобільних катастроф або ж важких хвороб, передає інформаційне видання PLOS Biology.

На думку вчених, завдяки отриманим результатам можна сміливо стверджувати, що паралізовані люди мають зв’язок із зовнішнім світом. Раніше вважалося, що позбавлені руху представники людства взагалі не здатні ні на яку взаємодію з оточуючими.

Для свого дослідження вченим знадобилося чотири добровольці, яким протягом усього експерименту ставили різного роду питання. Цікавим виявилося те, що в силу своєї хвороби жоден з них не зміг відповісти на питання вголос, проте силою думки кожного з учасників повністю задовольнив цікавість спеціаліста.

Якщо цей досвід вдасться повторити ще раз, заявляють вчені, то з’явиться шанс на повернення дару мови тим людям, які впродовж свого життя страждали дисфункцією рухових нейронів.

Важливим фактом виявилося те, що кожен з учасників експерименту, хоч і був повністю паралізований від зовнішнього світу, все-одно радів життю і вірив у краще. Саме такий настрій, на думку вчених, зможе допомогти їм досягти бажаних результатів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України