Авторські статтіНовини

Вчені розробили новий метод діагностики раку підшлункової залози

В даний час діагностувати онкологію на ранніх стадіях вдається досить нечасто, а ті методики, які дозволяють це зробити, є дуже складними і дорогими. Тим не менш, як повідомляє Medical Express, вчені з наукового центру Biodesign Center for Personalized Diagnostics (штат Вірджинія, США) змогли розробити унікальний спосіб, що допомагає виявити рак підшлункової залози на етапі формування захворювання.

Варто зазначити, що цей різновид онкології є одним з найбільш смертоносних саме з причини своєї «скритності». Найчастіше її діагностують лише на останніх стадіях розвитку. У 80% випадках пацієнти помирають протягом року після того, як у них виявляють рак підшлункової залози.

Один з авторів даного відкриття, доктор Тоні Ху, говорить, що в основі нового методу лежать спостереження за позаклітинними визікулами (EVs), що представляють собою бульбашки, які випускаються живими клітинами організму. Як стверджують вчені, в разі виявлення у їх складі білка EphA2, можна з упевненістю заявляти про наявність у пацієнта раку підшлункової залози. При цьому, що дуже важливо, що визначити онкологію можна на самих ранніх стадіях.

Медики наголошують, що єдиним на сьогоднішній день найефективнішим способом боротьби з раком підшлункової залози є хірургічне видалення пошкоджених тканин. Однак у випадках, коли хвороба знаходиться на пізніх етапах розвитку, це зробити вже не представляється можливим. Саме тому новий метод діагностики, який здатний виявити рак на ранніх стадіях, так актуальний на даний момент. Автори дослідження очікують, що в майбутньому їх відкриття дозволить врятувати безліч пацієнтів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України