Єпископ Василій Івасюк закликав священиків єпархії до капеланського служіння

Військовий капелан – священик, котрий служить для воїнів у зоні Антитерористичної операції. Він може виконувати своє завдання як на передовій, так і в тилових частинах і формуваннях та служити хворим і пораненим в госпіталях. Капелан, як свідомий громадянин України і духовна особа нашої єпархії, несе повну відповідальність за свої вчинки, слова і діла. Він строго дотримується церковного права і військового уставу. Завданням капелана є надавати духовну допомогу військовослужбовцям на передовій, хворим та пораненим у шпиталях і доброю поведінкою морально підтримати в найтяжчі хвилини наших солдат та офіцерів.

На початку бойових дій священнослужителі Коломийсько-Чернівецької єпархії активно включилися допомагати військовим духовно, а також продуктами харчування і медикаментами. В УГКЦ є створений Департамент капеланського служіння в місті Києві, котрий налагоджує зв’язки з відповідними відомствами Збройних Сил України і має змогу централізовано направляти священика-капелана у місця відповідного призначення на фронті та найбільшої потреби.

Заслухавши звіт про працю капеланів Коломийсько-Чернівецької єпархії, враховуючи їхні успіхи і труднощі та необхідність посилення централізованого командування, збереження дисципліни та дотримання порядку, Пресвітерська рада Коломийсько-Чернівецької єпархії 27 грудня 2016 року Божого прийняла рішення посилити контроль за капеланським служінням та продовжувати централізовано направляти всіх бажаючих священиків через Департамент УГКЦ в Києві. Закликаємо священиків, котрі мають високі моральні якості, готові винести всі труднощі військового життя, зголоситися до служіння в зоні АТО та допомогти українським військовослужбовцям виконати свій обов’язок захисту Вітчизни. Починаючи з січня 2017 року Божого, кожний священик, котрий готовий послужити воїнам ЗСУ, повинен отримати дозвіл та благословення місцевого Ієрарха і за погодженням Департаменту відбути на місце капеланського служіння, куди отримає скерування. Самостійно, без благословення, священик не може покидати своєї парафії і їхати на капеланське служіння, адже кожен священик складав присягу Богові під час рукоположення про те, що своєї парафії не покидатиме без відповідного дозволу. Тільки тоді капеланське служіння буде плідне і благословенне, якщо воно буде звершуватися в рамках Божого і церковного закону.

Згідно рішення Синоду Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Коломийсько-Чернівецькій єпархії поручено духовну опіку над вірними м. Бахмут Луганської області. Єпархіальне управління зобов’язує деканів знайти священиків капеланів з-посеред свого клиру з правдивою любов’ю до українського народу в серці та прийняти на себе духовно-патріотичну місію послужити воїнам в зоні АТО, а також на короткий час прийняти уряд пароха у прифронтовій зоні для вірних м. Бахмут нашої Церкви у цій парафії.

Церква і люди чекають на священиків-патріотів з Коломийсько-Чернівецької єпархії, котрих є дуже багато і готові виконати свій обов’язок не на словах, а на практиці нести Слово Боже хворим, пораненим, дітям, пенсіонерам і всім потребуючим спасіння. Амінь

Благословення Господнє на вас!
+єпископ Василій Івасюк

Правлячий Архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ

м. Коломия
31 січня 2017 р. Б

Джерело: diocese.ko.if.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh