Вчені розробили додаток для смартфонів, що дозволяє бачити крізь стіни

Фізики і програмісти з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили додаток для смартфонів, що дозволяє стежити за людиною в іншому приміщенні. Пристрій за допомогою Wi-Fi може навіть визначити зріст і вагу людини, яка знаходиться за стіною.

Електромагнітні хвилі, як відомо, здатні проникати крізь одні об’єкти і відбиватися від інших. Це відкриває великі можливості перед вченими. За останні кілька десятиліть було розроблено чимало методів корисного застосування таких хвиль.

Особливо досягли успіху в цьому напрямку фізики з Массачусетського Технологічного Інституту. На основі сигналів Wi-Fi вчені створили пристрій, що посилає сигнал крізь стіни та аналізуює інформацію про повернуті (відбиті від об’єктів) хвилі. Пристрій назвали Capture і “навчили” його ідентифікувати людину. “Повороживши над алгоритмом, умільці з МТІ отримали можливість отримувати дані про зріст і вагу людини за стіною. До речі, у схожому напрямку працює група британських вчених – кілька років тому вони демонстрували схожий винахід.

На основі Capture програмісти створили додаток для смартфонів. Тобто мобільність і зручність винаходу зросла в рази. Правда, при цьому знизилася дальність застосування та чіткість одержуваної картинки, але з юридичної точки зору це навіть плюс – буде менше позовів про втручання в особисте життя.

Додаток отримав назву Wi-Vi. Він працює за принципом радара, використовуючи вбудовану в смартфон радіостанцію. Для стабільної роботи потрібен доступ до комунікаційних мереж, а інших обмежень по використанню програми практично немає, вона підійде будь-якому сучасному гаджету.

Звичайно, з допомогою такого радара не вдасться розглянути подробиці всього, що відбувається за стіною. Картинка буде носити скоріше графічний характер, приблизно як рентгенівський знімок, або тепловізор. Але силовим структурам і військовим нововведення явно має сподобатися. При проведенні спецоперацій Wi-Vi вже найближчим часом може стати незамінним.

Планують впроваджувати програму і в повсякденному житті. Наприклад, при догляді за літніми людьми, які часто не люблять, коли за ними доглядають. Пристрій дозволить відстежувати пересування літніх людей, не турбуючи їх. А в цілому можливостей застосування Wi-Vi – величезна кількість, варто лише включити фантазію.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + sixteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh