Верховна Рада затвердила зміни в оформленні закордонних паспортів

Верховна Рада ухвалила Закон про обов’язкове отримання біометричного паспорта з 14 років. Відповідний законопроект №3224 підтримали 226 депутатів.

 

За новим Законом, для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового і низки інших документів будуть використовуватися оцифровані відбитки пальців рук. Наразі відбитки пальців у таких випадках беруть тільки за згодою власника. Для оформлення паспорта громадянина України вносити оцифровані відбитки пальців рук також будуть тільки за згодою власника.

В законі прописаний порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Із законодавства пропонується виключити норму про терміни і порядок розгляду заяви на оформлення закордонного паспорта, яка допускає можливість відмови у видачі такого документа.

Тепер не можна вилучати закордонний паспорт, можна буде лише обмежити право громадянина на виїзд за кордон у визначених випадках.

Крім того, у Законі уточнили визначення “безконтактного електронного носія”, а також встановили вартість послуги з оформлення документів, що засвідчують особу.

Повнолітнім особам будуть вносити засоби електронного цифрового підпису в безконтактний електронний носій, який міститься в паспорті громадянина України.

За новим Законом, громадянин України може мати не більше двох закордонних паспортів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh