Вчені розрахували користь вегетаріанства для людства

Фото: Liang Sen / Xinhua / Zumapress / Globallookpress.com

Вчені з Оксфордського університету спробували розрахувати наслідки скорочення вживання м’яса для всього людства. Своє дослідження вони представили в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences .

Дослідники зібрали дані по різних регіонах. Їх цікавив не тільки зв’язок вегетаріанства з факторами ризику для здоров’я людини, але і вплив відмови від м’яса на клімат і економіку в цілому.

Відзначається, що м’ясне скотарство й виробництво харчових продуктів з м’яса відіграє важливу роль в глобальному потеплінні. Дерева вирубуються для звільнення землі для пасовищ, тваринам згодовують тонни їжі, нарешті, ті виробляють метан (парниковий газ) у великих обсягах.

Вчені розглянули чотири сценарії розвитку подій (до 2050 року): збереження статусу-кво, що зниження споживання м’яса по всьму світу, глобальний перехід до вегетаріанської і до веганскої дієти (повна відмова від їжі тваринного походження).

Згідно з їх моделями, навіть другий сценарій дозволить запобігти до 5,1 мільйона смертей. Якщо населення світу погодиться перейти до веганства, врятованих буде вже 8,1 мільйона. Крім того, обмеження в м’ясі зменшить викиди парникових газів (пов’язаних з харчовою промисловістю) на 29 відсотків, вегетаріанство — на 63 відсотки, глобальне веганство — на 70 відсотків.

На думку дослідників, найбільше користі відмова від м’яса принесе країнам, що розвиваються. Також вчені визнають, що перехід до рослинної дієти вимагатиме серйозних зусиль від людства.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

10 − two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh