Авторські статтіНовини

Вчені розповіли, чому не варто відвідувати Венеру

Якщо є одна ділянка твердого грунту в Сонячній системі, який не варто ніколи відвідувати, то це поверхня Венери. Навіть загартовані роботизовані зонди не підходять для роботи там, повідомляють вчені.

Один з останніх, який пробував зробити це – російський апарат Venera 13, який ледве протримався там 2 години, перед тим як “помер”. “Венера дуже, дуже корозійна. Вона схожа на пекло на Землі. Вона дуже жорстка”, – сказав Густаво Коста, хімік з дослідницького центру NASA Glenn.

Якщо кому і можна вірити, то йому, так як він працює в сталевій 14-тонній камері, яка може точно відтворити токсичність, задуху, і гарячі умови на поверхні Венери. NASA запустило цей проект вперше в 2014 році, що дозволив Кості та іншим дослідникам піддаватися всіма видами металів, кераміки, дроту, сітки, обшивки та електроніки до крихітної версії Пекла, щоб побачити, що там може вижити, і що буде знищено. Вийшло, що ходити по поверхні Венері – це неминуча смерть.

Друга планета від Сонця була, і досі, дуже схожа на Землю. Вона скеляста і має приблизно 82% маси і 90% земної гравітації. Тобто, якщо ви важите 90 кілограм на Землі, що ви відчували б себе приблизно на 9 кілограм легше на Венері.

Венера також має постійну атмосферу і орбіту в сонячній “зоні”, де вода може існувати у рідкому стані. Деякі дослідники вважають, що планета колись була теплою, мала неглибокі океани, і була в цілому затишна для життя протягом близько 2 мільярдів років. Але Венера втратила свою воду, вуглекислий газ почав забруднювати атмосферу, і через нестримність глобального потепління спалила себе дотла.

“Важко уявити собі це. Я припускаю, що це скидалося б на те, як ніби людину запхали всередину скороварки. Хоча ваша смерть не закінчиться цими тортурами: атмосфера Венери також викидає величезні кількості фтористого водню, хлористого водню, сірководню і сірчану кислоту. Це надзвичайно небезпечні хімічні речовини, які можуть або розчинити людську плоть, або отруїти наші тіла. Замість того, щоб мати хмари з водяної пари,  Венера має хмари з сірчаної кислоти. І ви повинні пройти через них, щоб тільки дістатися до поверхні. Це страшно”, – сказав Коста.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України