Вчені розповіли, чому не варто відвідувати Венеру

Якщо є одна ділянка твердого грунту в Сонячній системі, який не варто ніколи відвідувати, то це поверхня Венери. Навіть загартовані роботизовані зонди не підходять для роботи там, повідомляють вчені.

Один з останніх, який пробував зробити це – російський апарат Venera 13, який ледве протримався там 2 години, перед тим як “помер”. “Венера дуже, дуже корозійна. Вона схожа на пекло на Землі. Вона дуже жорстка”, – сказав Густаво Коста, хімік з дослідницького центру NASA Glenn.

Якщо кому і можна вірити, то йому, так як він працює в сталевій 14-тонній камері, яка може точно відтворити токсичність, задуху, і гарячі умови на поверхні Венери. NASA запустило цей проект вперше в 2014 році, що дозволив Кості та іншим дослідникам піддаватися всіма видами металів, кераміки, дроту, сітки, обшивки та електроніки до крихітної версії Пекла, щоб побачити, що там може вижити, і що буде знищено. Вийшло, що ходити по поверхні Венері – це неминуча смерть.

Друга планета від Сонця була, і досі, дуже схожа на Землю. Вона скеляста і має приблизно 82% маси і 90% земної гравітації. Тобто, якщо ви важите 90 кілограм на Землі, що ви відчували б себе приблизно на 9 кілограм легше на Венері.

Венера також має постійну атмосферу і орбіту в сонячній “зоні”, де вода може існувати у рідкому стані. Деякі дослідники вважають, що планета колись була теплою, мала неглибокі океани, і була в цілому затишна для життя протягом близько 2 мільярдів років. Але Венера втратила свою воду, вуглекислий газ почав забруднювати атмосферу, і через нестримність глобального потепління спалила себе дотла.

“Важко уявити собі це. Я припускаю, що це скидалося б на те, як ніби людину запхали всередину скороварки. Хоча ваша смерть не закінчиться цими тортурами: атмосфера Венери також викидає величезні кількості фтористого водню, хлористого водню, сірководню і сірчану кислоту. Це надзвичайно небезпечні хімічні речовини, які можуть або розчинити людську плоть, або отруїти наші тіла. Замість того, щоб мати хмари з водяної пари,  Венера має хмари з сірчаної кислоти. І ви повинні пройти через них, щоб тільки дістатися до поверхні. Це страшно”, – сказав Коста.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one − 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh