Вчені розкрили таємницю «озера смерті» в США

Наукові співробітники американського університету Темпл оприлюднили результати досліджень, які проводилися протягом двох років. Фахівці вивчали загадковий підводний басейн біля берегів Нового Орлеана (США), який охрестили «озером смерті».

Детально з результатами дослідницької роботи можна ознайомитися на сторінках Daily Mail. Незвичайне озеро на дні Мексиканської затоки фахівці знайшли в 2014 році. Знайти його вдалося за допомогою глибоководного робота, який вивчав поверхню дна. В той момент вчені зробили висновок, що натрапили на одне з найбільш незвичайних місць на планеті. Виявилося, що вода в «озері смерті» в п’ять разів солоніша від морської.

Підводний басейн знаходиться на глибині 1000 метрів, а його діаметр становить 34 метри. Озеро складається з двох шарів, перший сягає в глибину три метри. Саме там вода сама солона, а температура становить 7,8 градусів за Цельсієм.

Другий шар озера більш щільний, спостерігаються донні відкладення, що містять підвищений рівень вуглеводнів. Фахівці пояснили, чому басейн називають «джакузі смерті». Справа в тому, що із-за теплої води, туди часто потрапляють живі організми, проте величезна концентрація солі їх швидко вбиває. У басейні знайдено безліч скелетів риб і мертвих крабів. Однак таке несприятливе середовище робить це місце ще більш дивним.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh