Авторські статтіНовини

Вчені розкрили таємницю «озера смерті» в США

Наукові співробітники американського університету Темпл оприлюднили результати досліджень, які проводилися протягом двох років. Фахівці вивчали загадковий підводний басейн біля берегів Нового Орлеана (США), який охрестили «озером смерті».

Детально з результатами дослідницької роботи можна ознайомитися на сторінках Daily Mail. Незвичайне озеро на дні Мексиканської затоки фахівці знайшли в 2014 році. Знайти його вдалося за допомогою глибоководного робота, який вивчав поверхню дна. В той момент вчені зробили висновок, що натрапили на одне з найбільш незвичайних місць на планеті. Виявилося, що вода в «озері смерті» в п’ять разів солоніша від морської.

Підводний басейн знаходиться на глибині 1000 метрів, а його діаметр становить 34 метри. Озеро складається з двох шарів, перший сягає в глибину три метри. Саме там вода сама солона, а температура становить 7,8 градусів за Цельсієм.

Другий шар озера більш щільний, спостерігаються донні відкладення, що містять підвищений рівень вуглеводнів. Фахівці пояснили, чому басейн називають «джакузі смерті». Справа в тому, що із-за теплої води, туди часто потрапляють живі організми, проте величезна концентрація солі їх швидко вбиває. У басейні знайдено безліч скелетів риб і мертвих крабів. Однак таке несприятливе середовище робить це місце ще більш дивним.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України