Професор Джуліан Чен з колегами Арізонського університету в США виявили основний етап у тіломеразі. Тобто в циклі «ферменту безсмертя». З його допомогою можна буде розробляти ефективні методики, що уповільнюють старіння.
Відкриття відбулося в Школі молекулярних наук при університеті. Клітини організму людини відмирають і не володіють здатністю до вічного оновлення, маючи певний ліміт, назв «межею Хейфліка». Циклічні повтори ДНК регулюють «тіломіри», будучи захистом хромосом для правильного синтезу хромосом.
Багато хвороби (фіброз, анемія та ін.) здатні негативно впливати на тіломіразу, викликаючи надмірну втрату тіломір і як наслідок – передчасне старіння. Недостатня кількість клітин в організмі призводить до менш тривалою життя і пошкодження внутрішніх органів.
Однак, якщо б з’явилася можливість продовжувати довжину тіломір, а значить і їх здатність до регенерації, то з’явилися б нові методи боротьби зі старінням. Таким чином вдалося б відновлювати раніше втрачену довжину дорослих клітин і кардинально змінити процес старіння.