Авторські статтіНовини

Вчені розкрили походження людських щелеп

Вчені розповіли про те, звідки саме взялися людські щелепи. Про це пишуть західні новинні агенції з посиланням на прес-центр Університету прикладної біології в Токіо.

За словами фахівців, першими володарями щелеп, схожих з людськими, стали панцирні риби. Саме даний вид хижаків мав зуби, розташовані дугою і послідовно в один ряд. У давні часи велика частина ссавців мала широкі щелепи з більш випрямленою формою. Китайські фахівці розповіли, що навіть зараз кістки в роті людини можна порівняти з підтримуючими зябра відростками.

Мін Чжу, який є головним спеціалістом Університету прикладної біології в Токіо, розповів, що панцирні риби харчувалися переважно мертвими тваринами. Із-за цього їх щелепи не мали особливо гострих зубів і були заукруглені для зручності прийому їжі.

Фахівці відзначили, що поки що їм вдалося знайти тільки один скелет панцирної риби, який має щелепу, схожу з людською. Незважаючи на це, вчені впевнені, що саме даний вид тварин є найдавнішим предком людини і більшої частини ссавців.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України