Авторські статтіНовиниТехно

Вчені розкрили походження атмосферних частинок

Дослідники з Лідського університету вперше cтворили сучасну модель формування атмосферних частинок з допомогою комп’ютерів. Подробиці роботи опубліковані в журналі Science.

Дослідження провели завдяки відомому експерименту CLOUD, в якому фахівці досліджують процеси утворення хмар в атмосфері. Вчені спробували зрозуміти, яку роль виконують у цьому процесі антропогенні впливи, космічні промені та інші фактори.

На відміну від цієї моделі газової хімії були засновані на лабораторних вимірах кінетики протягом десятиліть. Тут вчені побудували глобальну модель формування аерозолю з використанням великих лабораторних вимірювань швидкості нуклеації з участю сірчаної кислоти, аміаку, іонів і органічних сполук.

Моделювання і порівняння з атмосферними спостереженнями показують, що майже всі нуклеації по всій сучасній атмосфері вмикають аміак або біогенні органічні сполуки, в доповнення до сірчаної кислоти. Значна частина зародження включає у собі іони, але відносно слабка залежність від концентрації іонів вказує на те, що для процесів, вивчені варіації інтенсивності космічних променів істотно не впливають на клімат через зародження в сучасній атмосфері.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України