Очі давніх земноводних адаптувалися до сухопутного життя раніше ніж кінцівки

Першими з органів древніх водних хребетних до сухопутного способу життя адаптувалися очі і лише потім їх кінцівки. До такого висновку прийшли вчені США.

Свої висновки американські палеонтологи підкріплюють наступними фактами. Встановлено, що очі хребетних, які жили в древньому океані, поступово перемістилися з боків у верхню частину голови задовго до того, як ці види повністю перебралися для життя на землю і внаслідок цього відбулася трансформація їх кінцівок. При цьому, очі, крім свого переміщення по черепу, також значно збільшили свої розміри.

На думку вчених, подібне збільшення очей і зміна місця їх розташування дозволяло більш ефективно стежити за здобиччю, що знаходилася за межами водойми, де її вже стало не вистачати. Ті з тварин, які пройшли цей еволюційний шлях раніше інших, отримали суттєві переваги, як за життя у воді, так і при подальшому «перебазуванню» на сушу.

Одним з таких хребетних є древній Tiktaalik. Він має цілком певну схожість з нинішніми крокодилами і, як вважають палеонтологи, полював практично таким же чином. Його тіло було приховано у воді, а очі знаходилися над поверхнею і уважно відслідковували майбутню здобич.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 − eight =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh