Авторські статтіТехно

Вчені розгадали таємницю поховань знівечених тіл в Панамі

Вважалося, що проживали тут людей масово індіанці вбили в ході ритуалу, попередньо жорстоко над ними познущавшись: з людей здерли шкіру, видерли кістки, піддали людоїдства, знесли голову, а деяких і зовсім поховали живцем.

Вчені зі Смітсонівського інституту тропічних досліджень у США провели дослідження, в ході якого розгадали таємницю поховань знівечених тіл в Панамі, які виявили ще в 1951 році. Їх робота спростувала страшну теорію про масове насильство, канібалізм і ритуальних вбивствах, в яких марно звинувачували індійські народи, до завоювання Європою населяли територію нинішньої Панами. Дослідники знову вивчили останки людей, виявлені раніше у містечку Плая-Венадо, і не знайшли жодної підстави вважати їх жертвами масового звірячого вбивства. Рані на їх тілах малі ознаки загоєння, з чого випливає, що їх отримали живі люди, і навіть намагалися лікувати. Нове відкриття наштовхнуло вчених на думку, що стародавніх індійців даремно зарахували до канібалів, адже найімовірніше, в 1951 році археологи виявили звичайне кладовище.

Древні поховання з обезголовленими, позбавленими кісток, підданих людоїдства людей, з яких здерли шкіру, а пізніше поховали заживо, в 1954 році вивчив Самуель Лотроп, який і зробив такі шокуючі висновки. Вчений вивчив лише 202 скелета, а пізніше в цьому ж містечку виявили ще 167 трупів, 77 з яких віддали в Смітсонівський національний музей природної історії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України