Вчені розгадали таємницю поховань знівечених тіл в Панамі

Вважалося, що проживали тут людей масово індіанці вбили в ході ритуалу, попередньо жорстоко над ними познущавшись: з людей здерли шкіру, видерли кістки, піддали людоїдства, знесли голову, а деяких і зовсім поховали живцем.

Вчені зі Смітсонівського інституту тропічних досліджень у США провели дослідження, в ході якого розгадали таємницю поховань знівечених тіл в Панамі, які виявили ще в 1951 році. Їх робота спростувала страшну теорію про масове насильство, канібалізм і ритуальних вбивствах, в яких марно звинувачували індійські народи, до завоювання Європою населяли територію нинішньої Панами. Дослідники знову вивчили останки людей, виявлені раніше у містечку Плая-Венадо, і не знайшли жодної підстави вважати їх жертвами масового звірячого вбивства. Рані на їх тілах малі ознаки загоєння, з чого випливає, що їх отримали живі люди, і навіть намагалися лікувати. Нове відкриття наштовхнуло вчених на думку, що стародавніх індійців даремно зарахували до канібалів, адже найімовірніше, в 1951 році археологи виявили звичайне кладовище.

Древні поховання з обезголовленими, позбавленими кісток, підданих людоїдства людей, з яких здерли шкіру, а пізніше поховали заживо, в 1954 році вивчив Самуель Лотроп, який і зробив такі шокуючі висновки. Вчений вивчив лише 202 скелета, а пізніше в цьому ж містечку виявили ще 167 трупів, 77 з яких віддали в Смітсонівський національний музей природної історії.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh