Останні дослідження вчених довели, що діяльність, пов’язана з розумовими навантаженнями, може загальмувати хворобу Альцгеймера. У той же час люди, які виконують просту механічну роботу, більш схильні до ризику когнітивного погіршення в майбутньому.
В Торонто пройшла міжнародна конференція Асоціації Альцгеймера. Останні оприлюднені дослідження виявили залежність розумової роботи і правильної дієти на перебіг цієї хвороби. Постійна стимуляція нейронів головного мозку допомагає суттєво знизити ризик захворювання. 284 особи, що входять до групи ризику захворювання, досліджували на предмет гіперінтенсивності білої речовини, яка проявляється при мозковому скануванні і є основною причиною хвороби Альцгеймера.
У ході експерименту було виявлено, що більше схильні до ризику даного захворювання люди, які виконують просту механічну роботу, яка не вимагає особливих розумових зусиль. Представники інтелектуальних професій, такі як адвокати, вчителі, або лікарі, показали більшу стійкість до симптомів хвороби. Робота з людьми, а не з даними або предметами, стимулює активність кору головного мозку.
Друга частина експерименту полягала у вивченні раціону харчування. З’ясувалося, що певна дієта підвищує ризик захворювання. В групу “продуктів ризику” потрапили червоне м’ясо, солодощі та картопля. Однак при подібній дієті мозкове стимулювання підвищує опірність хворобі.