Авторські статтіНовини

Вчені: Рівень води в Індійському океані почав стрімко рости

Наукові співробітники прийшли до висновку, що рівень води в Індійському океані почав зростати в 2 рази швидше, ніж зазвичай. Вчені забили на сполох, адже вже в найближчі десятиліття можуть бути затоплені регіони в акваторії третього за величиною постачальника питної води.

Дослідники спостерігають за рівнем води в Світовому океані вже більше 50 років, і в 2016 році неподалік від Сінгапуру і індійського узбережжя почали відбуватися нез’ясовні явища. Справа в тому, що виключно в цій частині океану спостерігається підвищення рівня води. У загальній складності швидкість досягла критичної позначки. У зв’язку з цим, вчені припускають, що вже через кілька років можуть бути затоплені кілька населених пунктів південної частини Азії.

Причини на даний момент невідомі. Деякі фахівці схиляються до думки, що це результат глобального потепління, яке спостерігається вже понад 30 років. З’явилася також гіпотеза, згідно з якою зміна напрямку вітру є головним приводом. Як уточнив один з авторів дослідження Філіп Томпсон, повітряний потік змінив напрямок по всьому узбережжю вздовж екватора, тому області мусонів змістилися.

Для того, щоб знайти спосібі уникнути глобальної катастрофи, вчені з усього світу зібралися для вивчення явища. Експерти вважають, що важливим предметом дослідження повинен бути теплообмін між Індійським і Тихим океаном, тому що він «керує» кліматом більшості держав світу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України