Авторські статтіНовини

Вчені повідомили про генетичну небезпеку вегетаріанства

Фото: Fred de Noyelle / Godong / Globallookpress.com

Молекулярні біологи з Корнельського університету (США) повідомили про негативні наслідки вегетаріанської дієти. Вчені отримали прямі докази підвищення ризику розвитку у її прихильників раку товстої кишки і серцево-судинних захворювань. Дослідження опубліковане в журналі Molecular Biology and Evolution.

Запальні процеси у прихильників вегетаріанської дієти можуть провокуватися, як показали вчені, порушенням обміну речовин, пов’язаних з ненасиченими жирними кислотами омега-3 і омега-6. До своїх висновків біологи прийшли, дослідивши геном популяцій вегетаріанців і м’ясоїдів з різних країн.

Приблизно 70 відсотків жителів міста Пуна (Індія) є вегетаріанцями, на відміну від 20 відсотків жителів штату Канзас (США), що вважаються м’ясоїдами. Перераховані дієтичні вподобання в популяціях обумовлені традиціями і простежуються у декількох поколінь.

Використовуючи дані 1000 Genomes Project, у представників першої популяції вчені виявили в гені FADS2 мутацію rs66698963. Ця ділянка ДНК людини відповідає за створення довголанцюгових молекул поліненасичених жирних кислот, зокрема арахідонової кислоти (омега-6-ненасиченої жирної кислоти).

Порушення балансу цієї сполуки в організмі призводить до підвищення ризику розвитку раку товстої кишки і серцево-судинних захворювань. Мутація rs66698963 виявляється сприятливою для вегетаріанців, організми яких пробують синтезувати цю речовину з рослинних попередників.

У разі, якщо баланс омега-6 порушується, у вегетаріанців, на відміну від м’ясоїдів, підвищується ризик розвитку запальних процесів. Особливо небезпечні мутації rs66698963 для прихильників морський дієти, багатої рибою (зокрема, гренландських ескімосів). Вчені продовжать свої дослідження.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України