Вчені повідомили про генетичну небезпеку вегетаріанства

Фото: Fred de Noyelle / Godong / Globallookpress.com

Молекулярні біологи з Корнельського університету (США) повідомили про негативні наслідки вегетаріанської дієти. Вчені отримали прямі докази підвищення ризику розвитку у її прихильників раку товстої кишки і серцево-судинних захворювань. Дослідження опубліковане в журналі Molecular Biology and Evolution.

Запальні процеси у прихильників вегетаріанської дієти можуть провокуватися, як показали вчені, порушенням обміну речовин, пов’язаних з ненасиченими жирними кислотами омега-3 і омега-6. До своїх висновків біологи прийшли, дослідивши геном популяцій вегетаріанців і м’ясоїдів з різних країн.

Приблизно 70 відсотків жителів міста Пуна (Індія) є вегетаріанцями, на відміну від 20 відсотків жителів штату Канзас (США), що вважаються м’ясоїдами. Перераховані дієтичні вподобання в популяціях обумовлені традиціями і простежуються у декількох поколінь.

Використовуючи дані 1000 Genomes Project, у представників першої популяції вчені виявили в гені FADS2 мутацію rs66698963. Ця ділянка ДНК людини відповідає за створення довголанцюгових молекул поліненасичених жирних кислот, зокрема арахідонової кислоти (омега-6-ненасиченої жирної кислоти).

Порушення балансу цієї сполуки в організмі призводить до підвищення ризику розвитку раку товстої кишки і серцево-судинних захворювань. Мутація rs66698963 виявляється сприятливою для вегетаріанців, організми яких пробують синтезувати цю речовину з рослинних попередників.

У разі, якщо баланс омега-6 порушується, у вегетаріанців, на відміну від м’ясоїдів, підвищується ризик розвитку запальних процесів. Особливо небезпечні мутації rs66698963 для прихильників морський дієти, багатої рибою (зокрема, гренландських ескімосів). Вчені продовжать свої дослідження.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh