Техно

Вчені показали страшні наслідки розливу нафти в 2010 році

Катастрофа на «Глибоководному горизонті» знищує природу все сильніше.

Учёные показали страшные последствия разлива нефти в 2010 году

Вчені провели дослідження, в результаті якого були показані наслідки розливу нафти. Це неприємна пригода сталося ще в 2010 році, але зараз людству доводитися спостерігати його наслідки. Тоді на поверхню землі і в затоку почали потрапляти нафтові продукти, а тепер ми бачимо, як вони впливають на солончаки узбережжя Мексиканської затоки.

В результаті аналізу рослинності місцевих боліт дослідники прийшли до висновку, що в основному там переважають тільки дві рослини: гладка пістрява трава Spartina alterniflora і чорна хвоя Juncus roemerianus. Вони-то і відіграють ключову роль у збереженні екології навіть після такого глобального новини.

Наслідки нафтового розливу жахливі, що показали вчені: багато рослин на сильно забруднених ділянках вимерли, а мікроорганізми, що жили колись у цьому ареалі, значно скоротилися. Але через десять років болото почало відновлюватися завдяки цим двом видам рослин, спартина і чорна хвоя. Після «повернення» рослин почалося відновлення та мікроорганізмів на даній території.

На основі всього цього вчені нікого висновок: рослини є основою солончаків, оскільки полегшують колонізацію, забезпечують середовище перебування тварин, а також сповільнюють швидкість водяних потоків. У зв’язку з цим для відродження солончаків необхідно приділити особливу увагу посадці спартины і їй подібним.

Втім, незважаючи на це, існує проблема, суть якої полягає в обсязі годині. Передбачається, що в подальшому навіть часткове відновлення буде займати значно більше часу, ніж одне десятиліття, і з кожним роком темпи будуть ставати все нижче і нижче. Хоча у попередніх дослідженнях даного характеру прогнози були не такі страшні.

Правда, існує ймовірність, то надалі тривалий вплив нафтопродуктів на мікроорганізми або зробить їх стійкими до майбутніх розливам, або зовсім вб’є. У будь-якому випадку розраховувати на те, що все може завершитися благополучно, не варто. Слід робити якісь усвідомлені кроки для збереження екології Землі вже зараз.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України