Авторські статтіЗдоров'я

Вчені пояснили, чому люди плачуть

Вчені з Тілбургського Університету в Нідерландах провели дослідження плачу. Виявилося, що люди плачуть не тільки із-за негативних або занадто позитивних емоцій. Існує і біологічна складова. Коли людина плаче, мозок перезавантажується. Є і соціальна складова, яка змушує плакати, щоб отримати підтримку і звернути на себе увагу.

За словами фахівців, плач вважається невербальною соціальною комунікацією. Спрямований він на виявлення дискомфорту, а також на необхідність допомоги і підтримки соціуму. Примітно, що люди плачуть тільки тоді, коли їх ситуація знайома певному колу осіб. Наприклад, сліз з приводу хворого улюбленого кота серед колег не буде, а серед друзів або родичів буде.

Жінки коли плачуть отримують більше емпатичні реакції, сльози ж чоловіки розцінюються, як слабкість. Ця соціальна функція закладена біологічно з доісторичних часів.

Опитування людей показавло, що люди, які ніколи не плачуть, оцінили себе «нормальними» у порівнянні з тими, що плачуть людьми в плані загального благополуччя. Однак вони відчували менше зв’язку з оточуючими, а також гірше реагували на емоційні стимули і відчували меншу підтримку. Частина таких людей вважає, що неможливість плакати погано впливає на життя.

Говорячи про біологію, то, за словами вчених, плач перезавантажує мозок. Для нормального щасливого життя людині потрібні емоції. Вони регулюють правильність наших дій, заохочуючи нас, або ж навпаки, змушуючи сумувати. Цей контраст необхідний, щоб люди розуміли свої дії і робили те, що потрібно організму.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України