Вчені з Європейського космічного агентства через спеціальний рентгенівський телескоп XMM-Newton змогли побачити найяскравіший і найбільш далекий від Землі пульсар з тих, що були раніше.
За словами європейських фахівців, новий пульсар випромінює електромагнітні випромінювання в десять разів яскравіше попереднього рекордсмена у цій сфері. За одну секунду дане космічне явище здатне випромінювати таку кількість енергії, що і Сонце за три роки. Вчені використовували сучасний космічний телескоп XMM-Newton для спостереження за пульсаром з відстані 50 мільйонів світлових років. Відзначається, що за останні 13 років пульсар потрапляв у поле зору телескопа всього пару разів. Раніше науці було відомо, що тільки чорні діри, які за розмірами в десять разів більше Сонця, можуть досягати такої неймовірної яскравості.
Повідомляється, що сигнал пульсара також був зафіксований телескопами і NuSTAR космічної обсерваторією NASA, завдяки чому вчені змогли отримати додаткову інформацію. Нагадаємо, що пульсари – це нейтронні зірки, які обертаються з неймовірною швидкістю і випускають електромагнітні яскраві випромінювання. Вперше таке космічне явище було виявлено в 1960 році, тоді вчені їх прийняли за щось надприродне.