Авторські статтіТехно

Вчені побачили Цереру з іншого боку

Найяскравішу область на Церері, на якій помітні темні кратери, змогли зафіксувати з космічного корабля Dawn. Фотографії були зроблені 16 жовтня, коли кут Сонця був близько 920 миль (1,480 км) вище Церери.

Космічний корабель Dawn сфотографував кратер Occator з його центральної яскравою областю і більш темними краями. Він становив 57 миль (92 км) в ширину і 2,5 милі (4 км) глибину. Occator відображає сліди недавньої геологічної активності на Церері. Останні дослідження показують, що яскраві частинки, які можна побачити на кратері, складаються з солей, які залишилися після виходу на поверхню солоної рідини.

Вплив на поверхню Церери, в результаті чого утворився Occator, «витягло» матеріали, які розосередилися по місцевості за межами кратера, що може викликати вихід назовні солоної рідини.

Космічний апарат Dawn зробив десятки тисяч зображень і зібрав іншу інформацію про Церери з моменту прибуття на орбіту (6 березня 2015 року). Через вісім місяців вивчення на висоті близько 240 миль (385 кілометрів), в серпні Dawn попрямував до більш високій точці. У жовтні космічний корабель був на 920-мильної висоті, після цього він «віддав» зображення та іншу цінну інформацію про Церери.

4 листопада Dawn почав в шостий раз підходити орбіті, яка знаходиться понад 4500 миль (7200 кілометрів) від Церери. Тепер вчені мають внести деякі зміни в напрямку космічного корабля, щоб він зміг дістатися до місця призначення. Для цього інженери придумали новий спосіб, щоб при цьому використовувалося меншу кількість гідразину та ксенонового палива. Dawn має досягти нової орбіти на початку грудня.
Одним із завдань шостого дослідження є уточнення раніше зібраної інформації. Космічний апарат визначить гамма-випромінювання і випромінювання нейтронного спектрометра, які були зафіксовані на поверхні Церери.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України