Особливості планування кухонного приміщення істотно впливають на кількість вживаної їжі. Цей факт вдалося довести дослідниці з університету Нотр-Дам (США).
Кім Роллінз (Kim Rollings), архітектор за освітою, педагог і дослідник з університету Нотр-Дам (The University of Notre Dame), що знаходиться в Індіані, займається систематичним вивченням впливу різних проектів навколишнього середовища на психічне і фізичне здоров’я. Задіявши студентів з коледжу Корнельського університету, дослідниця провела незвичайний експеримент, покликаний з’ясувати вплив кухонного інтер’єру на кількість вживаної їжі.
Під час експерименту кухонна і обідня зона трансформувалися з допомогою ширм і дзеркал, використовуваних для ненав’язливого спостереження за піддослідними. Як виявилося, перебувають у «відкритому просторі учасники з’їдали під час обіду на 170 калорій більше, ніж ті, які обідали в «закритому» просторі.
Результати дослідження, на думку Кім Роллінз, можуть бути широко застосовані при плануванні кухонних та обідніх зон у житлових або службових приміщеннях. Також інформація буде цікава всім, хто хоче дотримуватися дієти – адже чим більше «закритою» буде кухонна зона і чим менше продуктів буде на видноті, тим більше шансів утриматися від переїдання.