Навіщо потрібен датчик контролю тиску масла в двигуні

Подача масла в місця тертя в двигуні здійснюється різними способами – в тому числі, і розбризкуванням , для забезпечення якого необхідно створити тиск.

У разі його зниження, яке може статися через зменшення кількості масла в системі або виходу з ладу масляного насоса, тертя вузлів зростає, що призводить до прискореного зносу або заклинювання деталей. Щоб своєчасно попередити ці наслідки, в систему змащення вбудовують датчик тиску. Детальніше розглянути види датчиків тиску масла можна у розділі – датчик давления масла автомобильный, а також взнати ціну і отримати кваліфіковану консультацію.

Читання сигналу може бути реалізовано по-різному. Найчастіше детальних ознак водій не бачить і може керуватися тільки спрацьовуванням сигналізатора з піктограмою, що зображує маслянку на панелі приладів, в разі зниження тиску до критичного рівня. У деяких автомобілях тиск масла в двигуні відображається на шкалі окремого стрілочного приладу. У найбільш сучасних автомобілях показання датчика тиску використовуються не тільки для контролю за станом двигуна, але і для оптимізації його роботи.

Пристрій датчика тиску масла
Робота більшості датчиків тиску заснована на принципі перетворення одного виду енергії в інший. Первинні перетворювачі видають механічне зусилля, яке або має безпосередній вплив на чутливий елемент вимірювального приладу (стрілочні манометри), або перетворюється в електричний сигнал. У сучасних автомобілях застосовують датчики тиску другого типу, так як електричний сигнал може зчитувати й інтерпретувати комп’ютерний блок управління.

Пристрій датчика старого зразка

Класичний стрілочний прилад на приладовій панелі старих автомобілів (наприклад, ГАЗ 69) в поєднанні з датчиком – різновид манометра. У приладах старого зразка вимірювання тиску масла було засновано на деформації пружного чутливого елемента (мембрани). Деформуючись, мембрана тиснула на шток, що стискає рідину в герметичній трубці. З протилежного боку рідина тиснула на інший шток, який порушував механічну стрілку. Такий автомобільний прилад називається дифманометром.

Залежно від країни виробництва шкала показань тиску масла може бути градуйована в Паскалях, Ньютона на кв.м, барах, атмосферах або кілограм-силах на квадратний сантиметр

Сучасний датчик тиску масла

У більш сучасних моделях вимір відбувається датчиком-перетворювачем, вмонтованим в блок циліндрів, а показання передаються у вигляді електронного сигналу в бортовий комп’ютер або на електронну шкалу. Для цього в корпусі датчика передбачений проміжний перетворювач, що перетворює механічне зусилля в електричний сигнал.

В таких приладах роль чутливого елемента виконує жорстка металева мембрана оснащена резистором, що змінює опір у відповідь на деформацію. Опір перетворюється вимірювальної схемою в електричний сигнал, який передається по дротах або через CAN-шину.

Експлуатація датчика тиску масла
У справному і прогрітому до робочої температури двигуні тиск масла на холостому ходу повинен бути в районі 2 бар. тиск масла при високих оборотах (як правило, для більшості двигунів це 5500 об. в хв.) Від 4,5 до 6,5 бар. Якщо тиск коливається в допустимих межах, контакти в схемі електричного перетворювача розімкнуті, і сигналізатор низького тиску масла на приладовій панелі не горить.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh