Вчені планують вирушити в подорож до центру Землі

Британські вчені з Національного океанографічного університету Саутгемптона готуються провести подорож до центру Землі за допомогою бурового судна «Тікю». В ході дослідження планується вивчити надра планети.

Вчені планують пробурити отвір до ядра Землі, щоб вивчити розлом кори планети, із-за якого в минулому році стався сильний землетрус . Також в плани дослідження входть вивчення організмів, які можуть існувати в мантії при температурі 4000 градусів за Цельсієм і тім самим пролити світло на питання еволюції Землі.

Унікальний проект отримав назву Mohole to Mantle. Для буріння свердловини вчені створюють спеціальний бур і свердло з високоміцного матеріалу, який не піддається надвисоким температурам і тиску. За попередніми підрахунками, бюджет подорожі становить близько 1 млрд доларів, половину фінансування дослідження надасть уряд Японії, яка зацікавлена в результатах роботи.

За словами керівника дослідження Деймона Тиглі, геологи намагатимуться якомога точніше вивчити мантію Землі, адже на неї припадає 68 % маси планети, а інформації про неї у вчених вкрай мало. До сьогоднішнього дня учені не змогли добути із надр планети фрагментів чистої мантії. За розрахунками геологів, до центру Землі їм вдасться дістатися до 2030 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh