Авторські статтіТехно

Вчені планують вирушити в подорож до центру Землі

Британські вчені з Національного океанографічного університету Саутгемптона готуються провести подорож до центру Землі за допомогою бурового судна «Тікю». В ході дослідження планується вивчити надра планети.

Вчені планують пробурити отвір до ядра Землі, щоб вивчити розлом кори планети, із-за якого в минулому році стався сильний землетрус . Також в плани дослідження входть вивчення організмів, які можуть існувати в мантії при температурі 4000 градусів за Цельсієм і тім самим пролити світло на питання еволюції Землі.

Унікальний проект отримав назву Mohole to Mantle. Для буріння свердловини вчені створюють спеціальний бур і свердло з високоміцного матеріалу, який не піддається надвисоким температурам і тиску. За попередніми підрахунками, бюджет подорожі становить близько 1 млрд доларів, половину фінансування дослідження надасть уряд Японії, яка зацікавлена в результатах роботи.

За словами керівника дослідження Деймона Тиглі, геологи намагатимуться якомога точніше вивчити мантію Землі, адже на неї припадає 68 % маси планети, а інформації про неї у вчених вкрай мало. До сьогоднішнього дня учені не змогли добути із надр планети фрагментів чистої мантії. За розрахунками геологів, до центру Землі їм вдасться дістатися до 2030 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.