Вчені підтвердили успішність травоїдних динозаврів

Була тривала дискусія про те, чому динозаври були такими успішними. Сказати динозавр, і більшість людей думали про великий пожирач плоті, таких як Тиранозавр Рекс, але травоїдні стали більш популярнішими і досягли більшого успіху.

Нове дослідження від університету Брістоля, очолюване Едді Стриксоном, представило ясне свідчення про те, як розвивалися травоїдні динозаври. Безліч динозаврів було виявлено в Північній Америці, але серед їхніх скелетів тиранозаврів не було виявлено. Вчені задалися питанням про те, чим же харчувалися, і як виживали травоїдні.

Едді Стриксон сказав: «рослиноїдні показали чотири еволюційних сплески: один в середині Юрського періоду, а решта три кластера близько 80 мільйонів років тому в кінці крейдяного періоду. Це інновації в щелепах та підвищення ефективності».

Рослини розвивалися швидко, протягом Мезозою, з підйомом саговників, хвойних, і особливо покритонасінних, або квіткових рослин у крейдовому. Однак еволюція щелепи динозавра і зуби не показують ніякої реакції на ці зміни флори.

Доктор Альберт Прієто-Маркес, науковий співробітник школи наук про Землю, який був одним з керівників дослідження, сказав: «деякі з дуже успішних качкодзьобих гадрозаврів із пізнього крейдового періоду, можливо, їли квітучі рослини, і особливо пильне вивчення пішло на копроліти».

Понад 150 мільйонів років, багато сотень динозаврів приходили і йшли, але в підсумку вони всі вимерли 66 мільйонів років тому. Нова робота допомагає підтвердити ще недавно опубліковані, і спірні твердження, що більшість динозаврів були вже в занепаді 40 мільйонів років раніше, ніж метеорит вдарив і добивав їх.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

one × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh