Авторські статті

Вчені підтвердили успішність травоїдних динозаврів

Була тривала дискусія про те, чому динозаври були такими успішними. Сказати динозавр, і більшість людей думали про великий пожирач плоті, таких як Тиранозавр Рекс, але травоїдні стали більш популярнішими і досягли більшого успіху.

Нове дослідження від університету Брістоля, очолюване Едді Стриксоном, представило ясне свідчення про те, як розвивалися травоїдні динозаври. Безліч динозаврів було виявлено в Північній Америці, але серед їхніх скелетів тиранозаврів не було виявлено. Вчені задалися питанням про те, чим же харчувалися, і як виживали травоїдні.

Едді Стриксон сказав: «рослиноїдні показали чотири еволюційних сплески: один в середині Юрського періоду, а решта три кластера близько 80 мільйонів років тому в кінці крейдяного періоду. Це інновації в щелепах та підвищення ефективності».

Рослини розвивалися швидко, протягом Мезозою, з підйомом саговників, хвойних, і особливо покритонасінних, або квіткових рослин у крейдовому. Однак еволюція щелепи динозавра і зуби не показують ніякої реакції на ці зміни флори.

Доктор Альберт Прієто-Маркес, науковий співробітник школи наук про Землю, який був одним з керівників дослідження, сказав: «деякі з дуже успішних качкодзьобих гадрозаврів із пізнього крейдового періоду, можливо, їли квітучі рослини, і особливо пильне вивчення пішло на копроліти».

Понад 150 мільйонів років, багато сотень динозаврів приходили і йшли, але в підсумку вони всі вимерли 66 мільйонів років тому. Нова робота допомагає підтвердити ще недавно опубліковані, і спірні твердження, що більшість динозаврів були вже в занепаді 40 мільйонів років раніше, ніж метеорит вдарив і добивав їх.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.