Єпископат Колумбії висловлює сподівання на утвердження миру в країні

Заклик до миру й примирення в Колумбії, зокрема, у світлі історичної мирної угоди між урядом та Революційними збройними силами (FARC), нещодавно підписаної в столиці Куби місті Гавані знаходимо у підсумковому посланні 101-ї Пленарної зустрічі Єпископської Конференції Колумбії, що відбулася на початку липня в м. Боґота.

Ця країна переживає важливий історичний етап: порозуміння, досягнене на Кубі 23 червня після чотирьох років переговорів, кладе край півстолітньому конфліктові між урядом та повстанцями. Центральними моментами угоди є припинення вогню та складення зброї з боку революційних сил. «Церква завжди трудилася на користь врегулювання збройного конфлікту шляхом переговорів, – пишуть ієрархи, – щоб подолати всі форми насильства, що існують в країні» та будувати «мирне суспільство», в якому ніколи не забракне «згоди, справедливості, братерства і любові».

Але, не зважаючи на актуальний позитивний контекст, єпископат вказує і на численні «серйозні виклики», до яких слід підійти «з мужністю, відповідальністю та заанґажуванням з боку всіх громадян», для того, щоб «прямувати вперед на шляху будування кращої Колумбії». Серед головних викликів вказано на необхідність «викорінювати насильство», що породжене різними факторами, якими, на думку авторів послання, є віддалення від Бога, що призводить до втрати цінності життя та усвідомлення зла, криза людяності та непризнання людської гідності, розпад сім’ї.

Ієрархи також перестерігають перед моральним релятивізмом та пригадують недоліки освітньо-виховної сфери, вказують на інституційну слабкість держави, наслідком якої є «відсутність доступу до фундаментальних послуг», соціальна нерівність, корупція, не лише економічна, але також корупція «ідей, принципів та цінностей», з якої походять такі трагедії, як незаконний обіг наркотиків та торгівля людьми.

Перед обличчям цієї дійсності колумбійські єпископи наголошують на своєму заанґажуванні у «шлях будування миру», що ґрунтується на деяких фундаментальних принципах. Ними є євангелізація, «проваджена живою та місійною Церквою, із заанґажуванням добре приготованого мирянства», захист людської гідності, сприяння спільному добру, захист родини, як «школи любові, прощення, цінностей, примирення й миру, святилища, в якому зроджується та захищається життя», поширення «загальнолюдських і християнських» цінностей, таких як «істина, свобода, справедливість та солідарність», заохочування громадян до активної участі в громадському житті з метою «зміцнення демократії», уважність до соціальної справедливості та збереження довкілля. Крім того, ієрархи наголошують на важливості «справедливої та солідарної економічної системи, здатної подолати прояви несправедливості».

«Церква в Колумбії повинна перетворитись у “польовий госпіталь”, тобто, у місце, де після війни з любов’ю посвячуються лікуванню та зціленню ран численних жертв, з довір’ям відкриваючи погляд у майбутнє», – пишуть автори послання, а в контексті «спільної відповідальності всього суспільства» за справу національного примирення, закликають співгромадян взяти участь у референдумі щодо Гаванських угод.

Одночасно, у документі Єпископської Конференції Колумбії знаходимо заклик, звернений до «Армії національного визволення», ліворадикального формування, що діє в країні від 1964 року, приєднатися до «прагнення миру всіх колумбійців» та «відкритися на діалог та на будування країни, в якій соціальна справедливість випливатиме з політичної активності, а не зі зброї».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh